Енергоощадження: миколаївська дитяча лікарня встановила сонячні панелі

За інформацією: Суспільне.

На Миколаївщині у 2024 році попит на встановлення систем енергоощадження, зокрема станцій з використання сонячної енергії зріс у 3-6 разів. В одній з дитячих лікарень міста встановили сонячні панелі.

Про це кореспондентам Суспільного розповів менеджер проєктів енергетичної компанії Павло Степанов.

У 2023 році підприємство Павла мало в середньому від 5 до 10 замовлень на місяць, цього року мають до 30 щомісяця. Менеджер проєктів енергетичної компанії показав обладнання сонячної станції, встановленої в одній з миколаївських лікарень.

Менеджер проєктів енергетичної компанії Павло Степанов. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар

"На стіні висить гібридний інвертор потужністю 20 кіловатів трифазний, який безпосередньо контролює, з якої сторони буде живитися об’єкт — чи то від міської мережі, чи то від акумуляторів, чи безпосередньо від сонячних панелей", — розповідає Павло Степанов.

Завдяки станції постійно забезпечені електрикою критично важливі відділення лікарні, розповідає директорка лікарні Любов Савчук.

"У нас є можливість не вмикати генератори, які витрачають значний обсяг палива, і година роботи генератора коштує мінімум тисячу гривень. Коли у нас навіть є світло, але сонячні панелі працюють, то наше споживання електроенергії зменшується рівно настільки, скільки електричні (сонячні – ред.) панелі заллють нам у систему електроенергії", — каже Любов Савчук.

Директорка лікарні Любов Савчук. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар

За її словами, таким чином лікарня економить гроші міського бюджету.

"Саме місто нам оплачує комунальні послуги й все, що нам принесуть сонячні панелі — на цю суму зменшується оплата за рахунок коштів міського бюджету", — говорить Савчук.

Гроші лікарні, каже директорка закладу, були витрачені лише на внутрішні комунікації — дроти, вимикачі тощо. Основну частину оплатили благодійники.

Сонячні панелі на даху лікарні. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар

За словами Павла Степанова, у Миколаєві сонячна система працює максимально ефективно у середньому вісім місяців на рік. Потужність встановлених у цій лікарні сонячних панелей становить близько 25 кіловатів, їх площа — до 200 квадратних метрів.

Ця станція може заживити, якщо брати масштабно, один під’їзд дев’ятиповерхівки. Бо 20 кіловатів на годину, які вона може давати, — це споживання нормального під’їзду дев’ятиповерхівки. 40 кіловат-годин акумуляторів можуть протримати на максимальному споживанні дві години безпосередньо комплекс. Якщо він буде споживати небагато, наприклад половину, то це чотири години виключно без сонячних панелей.

Електрична панель, пов’язана з системою сонячних панелей. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар

За словами менеджера, його компанія встановила подібні станції також у лікарнях та на об’єктах критичної інфраструктури Кропивницького, Львова, Чернівців, Чернігова та в інших містах України.

"Приблизно така система буде вартувати від 1200 до 1500 тисячі доларів за один кіловат. Там вже треба дивитись, скільки кіловат потрібна потужність і скільки кіловат-годин потрібна ємність акумуляторів", — говорить Степанов.

Довідковий Миколаїв