За інформацією: Суспільне.
На Миколаївщині та Херсонщині станом на січень 2025 року триває відновлення громад, постраждалих від бойових дій. Людям допомагають з евакуацією, психологічною підтримкою, юридичними консультаціями та поліпшенням умов проживання. У Миколаєві діє простір "Затишно space", а мобільні бригади виїжджають у громади, щоб надавати необхідну підтримку на місцях.
Про це журналістам Суспільного розповіла заступниця виконавчої директорки, голова правління благодійного фонду "Схід SOS" Катерина Скрипова.
Евакуація маломобільних груп населення з місць наближених до бойових дій — один з напрямків роботи фонду. Головна проблема, каже Катерина Скрипова, брак місць для постійного проживання. У транзитному шелтері в Дніпрі перебуває 150 людей, які очікують на розселення.
Зокрема, після підриву росіянами Каховської ГЕС отримали та опрацювали понад п'ять тисяч дзвінків від постраждалих у наслідок теракту.
Жінка рятує кішку від води. Благодійний фонд «Схід SOS»
Складнощі евакуації виникають через небезпеку, що несе війна.
"Навіть відмовляються їхати поліція, ДСНС, бо просто не може можливо заїхати в населений пункт, забрати людину. Бо атаки йдуть зі сторони росіян на цивільні машини і на машини там допомоги. І це дуже сильно ускладнює роботу, ускладнює евакуацію. Ми просимо людей евакуюватись завчасно, щоб не було таких ситуацій", — додала вона.
Заступниця виконавчої директорки, голова правління благодійного фонду «Схід SOS» Катерина Скрипова. БФ «Схід SOS»
Оскільки у Миколаївській області обов'язкової евакуації немає, то тут зосереджуються на відновленні громад й допомозі людям. Благодійний фонд "Схід SOS" спрямовує ресурси на покращення умов проживання: забезпечення електроенергією, буріння свердловин, підтримка шкіл, медичних закладів та місцевих адміністрацій.
В обласному центрі працює один з шести в Україні центрів "Затишно space", де надають психосоціальну та юридичну підтримку. Це мережа просторів для допомоги як місцевому населенню, так і переселенцям. У період з жовтня і до кінця 2024 року у просторі надали 239 індивідуальних консультацій за психосоціальним напрямком та 166 — за юридичним.
Лекція про гендерно зумовлене насильство в закладі освіти Благодійний фонд «Схід SOS»
Психорозвантажувальні заняття рукоділлям Благодійний фонд «Схід SOS»
Тренінг домедичної допомоги Благодійний фонд «Схід SOS»
Психологічний тренінг Благодійний фонд «Схід SOS»
Крім того, мобільні бригади виїжджають у громади Миколаївської та Херсонської областей, здійснюючи щонайменше чотири візити на місяць.
"Звертаються люди з різними питаннями. Якщо говорити про психологічну підтримку, то це стани тривожності, як з ними працювати, як самому себе заспокоїти. Якщо говорити за людей, котрі переселились, то це про адаптацію та інтеграцію в суспільстві", — пояснює Катерина Скрипова.
Виїзд мобільної бригади. Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв
Зі слів представниці фонду, звертаються як діти, дорослі, так і люди літнього віку.
"У людей старшого покоління є запит на психологічну допомогу. Вони з радістю йдуть на заходи, на терапію, на арттерапію. Їм це подобається і вони очікують приїзду спеціалістів в наступний раз. Ми можемо приїхати в населений пункт і деякі люди кажуть: "А ми от про це чули, а ось це ми застосовуємо, щоб заспокоїтись", — каже Скрипова.
Юридична підтримка охоплює первинну та вторинну правову допомогу. У просторі "Затишно space" працює юрист, ще один — у складі мобільної бригади. А також є окремий польовий юрист, який виїжджає у громади та працює точково на місцях. По Україні благодійний фонд надав вже понад 30 000 консультацій.
"Юридичних питань насправді багато, вони різні. Можна прослідкувати якусь загальну тенденцію — це є втрачені документи, відновлення документів, що стосується оформлення прав власності, спадщини, як звернутись до органів суду, отримання соціальних статусів, роз'яснення чинного законодавства", — каже Катерина Скрипова.
Відвідувачі ярмарку вакансій Благодійний фонд «Схід SOS»
Люди медитують Благодійний фонд «Схід SOS»
Відвідувачі психоадаптаційного заходу для Миколаївського морського ліцею Благодійний фонд «Схід SOS»
Проєкт «Жіноче лідерство» Благодійний фонд «Схід SOS»
Фонд планує розпочати програму з відновлення зруйнованих будинків у Миколаївській області, зокрема у громадах, які зазнали значних руйнувань. Цей напрямок роботи уже реалізують на Харківщині, підсумувала Катерина Скрипова.
Записатися на евакуацію можна з понеділка до суботи з 8:00 до 18:00 за номером телефону — 0800 332 614.
Читати ще
Читати ще
Мурашка, Умка та інші: у Миколаєві шукали господарів для собак
Читати ще
«Майже три роки чекаю їх». У Миколаєві люди вийшли нагадати про полонених та зниклих безвісти воїнів
Читати ще
«Зупинись! Вшануй!»: у Миколаєві відбулась акція зі вшанування полеглих українських воїнів