Генпрокурор розповів про результати аудиту: Треба перевірити 20 тисяч справ щодо бізнесу

Результатом проведеного аудиту кримінальних проваджень щодо субʼєктів господарювання є понад 20 тисяч справ, які підлягають перевірці.

Про це генеральний прокурор Руслан Кравченко повідомив у Фейсбуці, передає Укрінформ.

"Бізнес. Багато питань досі залишаються відкритими. Закінчили кількісний аудит кримінальних проваджень, які прямо чи опосередковано стосуються субʼєктів господарювання. І тут є проблеми. Останні дані дашборду — це 6249 кримінальних проваджень щодо субʼєктів господарювання, виявились в рази меншими за реальні дані аудиту, які становлять понад 20 ТИСЯЧ проваджень. І всі вони підлягають перевірці", — зазначив Кравченко.

Генпрокурор підкреслив, що результатом таких перевірок буде один із трьох шляхів, і додав: "Четвертого не дано".

Читайте також: Кравченко доручив провести аудит кримінальних справ щодо компаній в інфраструктурному секторі

Кравченко пояснив: "Перший. Провадження, які роками не розслідувалися і не містять об’єктивних даних, які підтверджують склад чи подію злочину будуть неодмінно закриті в розумні строки по ст. 284 КПК України". Другий. У кримінальних провадженнях, у яких ще не зібрано достатніх доказів для прийняття законного рішення, будуть призначені необхідні експертизи для встановлення істини, результати яких і визначать долю цих проваджень".

Він наголосив: "Водночас законний бізнес буде позбавлений неправомірного тиску та втручання у їх господарську діяльність. Численні безпідставні обшуки, виклики на допити для нібито встановлення обставин, які вже були встановлені, будуть зупинені. Кожна експертиза, надана стороною захисту, буде ретельно досліджена і перевірена в рамках розслідування".

Читайте також: Держава розширить програми підтримки українського бізнесу та виробництва — Зеленський

"Звертають також і до бізнесу – ведіть відкриту комунікацію з правоохоронними органами. Надавайте свої докази, які неодмінно будуть враховані", — закликав генпрокурор.

Кравченко пояснив: "Якщо експертизи не підтвердять наявність обставин, що перевіряються, ми приймаємо рішення за 284 КПК України, тобто, закриваємо провадження і бізнес працює з чистою совістю. У разі якщо експертиза підтвердила позицію слідства — діємо по закону: закінчуємо розслідування і передаємо справу до суду".

Стосовно третього пункту генпрокурор зазначив: "Кримінальні провадження, у яких вже є висновки експертиз чи особам повідомлено про підозру, будуть передані до суду".

"Ви маєте недовіру, сумнівається щодо проведених експертиз, які підтвердили позицію слідства або прокурора? Жодних проблем, змагальність сторін у кримінальному процесі гарантована законодавством. Але наголошу: слідство – не змагання експертиз. В кримінальному провадженні експертизи відіграють вагому роль, але не є виключною підставою. Ключовими є законність, якість і кількість зібраних доказів в процесі досудового слідства", — наголосив Кравченко і додав: "Ще раз повторю: я виключно за прозорий і відкритий механізм роботи і комунікації. І для мене немає нікого рівнішого за інших".

Як повідомляв Укрінформ, Кравченко доручив провести аудит усіх кримінальних проваджень щодо компаній, які працюють в інфраструктурному секторі.

Фото: Кравченко/Фейсбук

Джерело

Довідковий Миколаїв