Героїзували російських військових та поширювали дезінформацію про ЗСУ: двом жителям Миколаївщини повідомили про підозру

Правоохоронці Миколаївської області повідомили двом місцевим жителям про підозру у виправдовуванні російської агресії. Вони вихваляли кремлівський режим та російську армію й поширювали дезінформацію про Сили оборони України.

Про це 27 вересня повідомили у Службі безпеки України Миколаївської області.

За даними СБУ, 53-річний житель обласного центру героїзував армію РФ та поширював дезінформацію про військовослужбовців Сил оборони України. Зокрема він називав "постановкою" вбивства і катування людей у Бучі російськими військовими.

Ще одна підозрювана — директорка однієї з мистецьких шкіл у регіоні. Жінка поширювала російські наративи про нібито ракетно-дронові удари по цивільній інфраструктурі з боку Збройних сил України.

"Була впевнена, що "русскій мір" швидко настане".

"У спілкуванні з колегами та своїми знайомими вона неодноразово виправдовувала воєнні злочини окупантів і намагалася дискредитувати вище військово-політичне керівництво України", — йдеться у повідомленні СБУ.

Крім того, через месенджери вона розсилала місцевим жителям відеоролики, в яких героїзувала армійців Росії.

Обох жителів підозрюють у "Виправдовуванні, визнанні правомірною, запереченні збройної агресії Російської Федерації, глорифікації її учасників" та "Порушенні рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками".

Санкції статтейЧастини 1 й 3 статті 436-2 та частина перша статті 161 Кримінального кодексу України. передбачають позбавлення волі до восьми років. Станом на 27 вересня 2024 року триває розслідування.

Читати ще

Читати ще Спалахнула автівка: росіяни атакували Миколаївщину FPV-дронами

Читати ще На Донеччині загинув 24-річний військовослужбовець з Миколаївщини Максим Деркач: його провели в останню путь