Готувався до евакуації. У Миколаєві затримали чоловіка, якого підозрюють у співпраці з РФ

Затриманий житель Миколаєва. Фото: СБУ

Служба безпеки України затримала жителя Миколаєва, якого завербували російські спецслужби. Чоловік за 10 тисяч гривень надавав представникам країни-агресорки координати базування українських військ.

Про це повідомили у пресслужбі Служби безпеки України.

За інформацією СБУ, чоловік насамперед намагався виявити місця дислокації зенітно-ракетних комплексів протиповітряної оборони ЗСУ на території Миколаївської області.

"На виконання цього завдання ворожий агент отримав від своїх "кураторів" 10 тисяч гривень авансу на власну банківську картку", — написали в СБУ.

Листування чоловіка з російським «куратором». Фото: СБУ

Наступні суми мали надходити чоловіку в міру надання нових координат базування та переміщення українських військ. Їх, як розповіли в СБУ, армія РФ планувала використати для підготовки нових та коригування повторних ударів по області із застосуванням ракетного озброєння та дронів-камікадзе типу "Shahed".

"Після виконання всіх ворожих завдань окупанти обіцяли "евакуювати" свого поплічника на лівобережну частину Херсонщини, де проживали його батьки. Втім, співробітники СБУ завадили реалізації цих "планів" — встановили місцеперебування російського агента та затримали його на спробі передачі розвідінформації загарбникам", — повідомили у СБУ.

Геодані, які затриманий надсилав «куратору» з РФ. Фото: СБУ

За даними слідства, затриманим є місцевий житель, якого воєнна розвідка РФ дистанційно завербувала через його рідних. Вони проживають на тимчасово окупованій частині Херсонщини і вже тривалий час співпрацюють з російською спецслужбою.

Під час обшуку у затриманого вилученого мобільний телефон, який він використовував для комунікації з представником спецслужби РФ..

Слідчі Служби безпеки повідомили затриманому про підозруза частиною 2 статті 111 Кримінального кодексу України у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану.

Чоловік перебуває під вартою. Він може отримати довічне ув’язнення, повідомили в СБУ.