Гроші на ЗСУ та ротація військових: у Миколаєві відбулися дві акції на підтримку армії

Акція «Гроші на ЗСУ», 23 грудня 2023 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Дві акції з інтервалом в годину відбулись навпроти будівлі Миколаївської міської ради 23 грудня. Під час першої близько 20 учасників вимагали спрямовувати гроші з міського бюджету на потреби Збройних сил України. На другій — жінки скандували заклики до ротації військових.

Про це з місця події повідомив кореспондент Суспільного.

Акція "Гроші на ЗСУ" почалась о 10:00. Учасники спочатку зібрались під міськрадою, потім, через повітряну тривогу, пішли в укриття. Звідти знов вийшли на вулицю.

"Ми вимагаємо у влади, щоб всі гроші міського, державного бюджету йшли виключно на потреби ЗСУ. Тобто зараз нам не потрібна ця плитка, нам не потрібен цей каток. Я розумію, дітям треба свято, багато про це кажуть. Але зараз ми маємо всі гроші і всю концентрацію спрямовувати на ЗСУ. Хлопцям нема, чим воювати", — сказала учасниця акції Любов.

Учасниця акції «Гроші на ЗСУ» Любов, 23 грудня 2023 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Серед учасників акції "Гроші на ЗСУ" Інна, двоє її синів боронять Україну. Жінка вважає, що викладання бруківки і ремонти під час воєнного стану не на часі.

"Знаєте у Варварівці є причал і там дорога. І там тієї дороги 100 років не було. Ну там піщана земля. Зробіть її грейдером розрівняйте і буде все нормально. Ні, вони постелили асфальт. А мені тяжко їхати, бо я знаю, що там кров’ю цей асфальт влитий", — говорить Інна.

Учасниця акції Любов з плакатом «Депутати, де ваші діти?..», 23 грудня 2023 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Перша подібна акція в Миколаєві відбулась 28 жовтня. Відтоді щосуботи учасники збираються на площі, потім йдуть ходою вулицею Соборною до проспекту Центрального. Діалог з міською владою був один раз, говорить Любов.

"Так, вони відповіли, це було десь місяць тому, може трошки більше, ініціативній групі, що вони працюють. Але як висловилися, що саме — це таємниця. Це державна таємниця", — розповіла Любов.

Учасники акції ховаються від снігу, 23 грудня 2023 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Об 11:00 на площі зібрались жінки із закликами про ротації і відпочинок для військовослужбовців, які вже тривалий час перебувають на фронті.

"Ми прийшли, тому що хочемо, щоб наші чоловіки були поруч з нами. Вони дуже втомлюються. І кожна з нас хоче так само як і всі інші проводити час зі своїми близькими. Ми дуже сильно сумуємо. Всі ми розуміємо, що 36 місяців це дуже багато для чоловіків, вони дуже втомилися і їм потрібен час для відпочинку", — сказала учасниця акції Катерина.

Учасниці акції на підтримку військових, які тривалий час перебувають на фронті, 23 грудня 2023 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Обидві акції тривали близько години. За словами старшого інспектора превентивної комунікації головного управління Нацполіції області Михайла Морозова в акції "Гроші на ЗСУ" участь взяли 20 людей, в другій акції за ротацію військових — 11.