«Хотіла відігнати від м’яса та кинула ножа у собаку». У Новій Одесі на Миколаївщині поранили тварину на місцевому ринку

За інформацією: Суспільне.

Поранений собака в Новій Одесі. Фото з особистого архіву Світлани Пеєвої

На Миколаївщині на місцевому ринку в місті Нова Одеса продавчиня кинула ножа у собаку. Інцидент стався на очах у свідків, які допомагали рятувати тварину. У поліції розпочали кримінальне проводження за фактом жорстокого поводження з твариною.

Деталі події дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Що говорять очевидці

Подія сталася у м’ясному павільйоні новоодеського ринку. За словами свідків, жінка намагалась відлякати тварину, кинувши в неї ножа.

"Стояла, біля нас люди стояли, нас тоді троє було. Як воно відбулось, я не бачила. Я тільки чула вже як собачка вибігла. За її словами, там м’ясо лежало, і вона наче як відганяла собаку від свого м’яса, і машинально кинула ножа", — згадує місцева продавчиня Лідія.

Приміщення м’ясного павільйона. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

З жінкою, яка поранила тварину, Лідія працює давно.

"Адекватна, нормальна жінка. У роботі — дуже хороша. Вийшло, може машинально, ну я не можу сказати. Шкодує звичайно, що вона таке зробила, по інерції ножем кинула і все. Вона не думала, що в собаку попаде, вона думала, що просто налякає, а та побіжить", — додає жінка.

Продавчиня Лідія. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Допомагала рятувати собаку продавчиня Наталія. Говорить, знає кожну тварину на ринку — усі простерилізовані та вакциновані.

"У нас безпритульних тварин немає. Переважно у нас на ринку собаки, які приходять із господарями й деякі господарі залишають. І ми вже вимушені їм давати їсти, тому що школа дивитися як собака просто гине. Брала участь в цьому порятунку собаки, давали гроші, щоб на таксі відвезли. Це все робилось раптово, на таксі завозили її до Миколаєва", — каже Наталія.

Наталія допомага рятувати собаку. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Це поведінка недостойної людини. Так собака ніколи не вчинить з людиною, а людина так чинить із собакою.

М’ясний павільйон. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Дії волонтерів

Щодня волонтерка Світлана годує на місцевому ринку в Новій Одесі безпритульних тварин. Саме вона відвозила у лікарню до Миколаєва пораненого собаку.

"Жіночка вже відразу, вона мене чекала біля ринку, сказати, що одну із собачок, яких я годую її поранили у м’ясному павільйоні чимось. І щоб я знайшла, тому що вони не знали, де вона ділася. Я обійшла все, що могла, всю територію, все обдивилася, я її знайшла, вона була безсила, вона була вся в крові й дуже слабка", — говорить Світлана Пеєва.

Волонтерка Світлана. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Світлана станом на 23 грудня продовжує доглядати за пораненою собакою. За її словами, тварина перенесла важку операцію і потребує постійного нагляду.

"Вона вже почуває себе краще, вона їсть, вона ніжиться, але вона дуже боїться, будь-який шум — вона жахається. А так вже все краще, я їй даю антибіотики, пробіотики, вона їсть нормально", — розповідає волонтерка.

Порятунок собаки. Фото з особистого архіву Світлани Пеєвої

Миколаївська зоозахисниця Анна Куркуріна опікується усіма тваринами міста ще від початку повномасштабної війни. Каже, обурена подією в Новій Одесі.

"Кожен місяць з Миколаєва доставляю корм на ринок у Новій Одесі. У нас домовленість з мером, я стерилізую тварин ринку, забезпечую кормами гуманітарними. Треба вживати заходів після цієї події. Якщо у вас є проблеми з собаками, говоріть зі мною. Але коли жінка 70 кілограмів кидається на собаку, семи кілограмів, тому що вона захотіла поїсти — це не по-людськи", — говорить Анна Куркуріна.

Стан собаки станом на 23 грудня. Фото з особистого архіву Світлани Пеєвої

Реакція поліції та керівництва ринку

Станом на 23 грудня тривають слідчі дії.

"На наступний ранок на ринку вже були правоохоронці органи, розпитували. Тривало розслідування, звичайно. Проблема, яка тут з безпритульними тваринами, вона давно, зараз погіршилась дуже. Але цей випадок, ці дії людини нічим не виправдовуються", — каже заступниця директора Новоодеського ринку Ганна Вітковська.

За фактом жорстокого поводження з твариною 20 грудня правоохоронці розпочали кримінальне провадження. Про це повідомили на Фейсбук-сторінці Нацполіції Миколаївської області.

Вирішується питання про оголошення жінці про підозру.

Довідковий Миколаїв