За інформацією: Суспільне.
На Миколаївщині у селі Новопетрівка 12 січня відкрили House "NOVOPETRIVSKA Вумен". У приміщенні колишньої бібліотеки жінки та діти зможуть читати книжки, відвідувати тренінги, заняття з психологом та йогу.
На події побували кореспонденти Суспільного.
Над відновленням колишньої бібліотеки працювали вісім жінок, розповідає голова ініціативної групи Єлизавета Ванжула. З її слів, приміщення поділили на три зони.
"Перша частинка — це більш про кіно, відпочинок, релакс. Там ми хочемо займатися йогою з дівчатами. Другий простір — це місце, де ми плетемо маскувальні сітки, "кікімори", а також обговорюємо деякі питання, оскільки постійно намагаємося волонтерити й допомагати нашим хлопцям. Третій простір — бібліотека", — розповідає Єлизавета Ванжула.
Голова ініціативної групи Єлизавета Ванжула перерізає стрічку на відкритті нового простору. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз
Реалізовувати проєкт розпочали у жовтні 2024 року, говорить представниця громадської організації "Десяте квітня" Наталія Коваль. За її словами, співпрацювали з Міжнародною організацією OXFAM, яка виділила на відновлення бібліотеки 10 тисяч євро.
"Ми надаємо натуральну допомогу: даємо матеріали, а люди створюють усе самі. І ви знаєте, цінність створених таким чином проєктів дуже велика — саме завдяки людям. Чому? Тому що вони вкладають сюди не просто свій час і труд, а й свою душу", — говорить Наталія Коваль.
Жінка з дитиною прийшла у новий простір. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз
На відкриття House "NOVOPETRIVSKA Вумен" прийшла місцева жителька Валентина. Жінка каже, відвідуватиме центр, щоб читати книжки.
"Навіть просто прийти поспілкуватися. Можна книжку взяти, переглянути. Досить таки позитивні емоції. Ми радіємо за молодь, за дітей, тому що їм тепер є де себе реалізувати", — розповідає Валентина.
Бібліотека у новому просторі для дітей та жінок . Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз
Центр для жінок та дітей діє на базі колишнього будинку культури, зазначає голова Широківської громади Сергій Пересунько.
"Цей населений пункт дуже багато пережив, село було в окупації і на сьогодні, звичайно, потрібна психологічна підтримка. Це те місце, де люди можуть прийти, висловити свій біль, переговорити між собою, порадитися щодо деяких речей. Тому це дуже добре, що таке місце у нас відкривається. Тут можна просто прийти й відпочити", — говорить Пересунько.
Жінки спілкуються у новому просторі в селі Новопетрівка. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз
Заняття у центрі планують влаштовувати щоденно, зазначає голова ініціативної групи Єлизавета Ванжула.
Читати ще
Читати ще
Головне — не опускати руки. Жінки з Новопетрівки Миколаївської області власноруч відновлюють село після окупації