«Я хочу, аби наших дітей побачив увесь світ»: як миколаївські реабілітологи допомагають підліткам із діагнозом ДЦП

За інформацією: Суспільне.

Спорстменка Анна Куркуріна. Фото: Єлизавета Кротик/Cуспільне Миколаїв

Дмитро до спортивного залу ходить з 2020 року. Він від народження має діагноз дитячого церебрального паралічу. Розповідає, мріє подолали хворобу.

"Буває складно. Спочатку, коли я вперше прийшов до залу, то було дуже важко та я не дуже вірив, що я взагалі все зможу зробити, але моя мама вірила в мене, і те, що я зараз маю — її заслуга. Аня — це тренер з великої літери, я дуже стараюсь і вірю, що вона допоможе мені в моїй проблемі. Я мрію стати великою людиною, яка могла б ходити рівно", — говорить Дмитро.

Дмитро під час реабілітації. Фото: Єлизавета Кротик/Cуспільне Миколаїв

За чотири роки постійних тренувань хлопець став краще стояти на ногах та самостійно ходити, розповідає його мати Світлана.

"Це з народження у нього діагноз ДЦП. Спочатку я була вражена цим, було дуже складно, довго плакала, але потім за допомогою добрих людей, ми багато таких зустрічали, то почали займатися дуже великим процесом. По-перше, він став впевненіше в собі, він став стояти на ногах, ходьба та м'язи покращилась. Ми коли прийшли до Ані, то були дуже худенькі", — розповідає Світлана.

Дмитро та його мати Світлана. Фото: Єлизавета Кротик/Cуспільне Миколаїв

Фізичні вправи допомагають розслабити скорочені групи м’язів, розповідає Вадим — лікар-реабілітолог. Утім, їх необхідно виконувати після спеціального масажу.

"Це розслаблення групи м’язів, які знаходяться в спазмі. До прикладу, якщо це ноги, то послаблюємо їх, інші м’язи ми не чіпаємо. Працюємо на певних ділянках. Якщо немає тонусу, то треба підвищити його, якщо гіпертонус, то треба послабити, треба це розуміти, що таке група м’язів", — розповідає реабілітолог.

"Якщо розгинати скорочений м’яз, який у спазмі гирею 20 кілограмів, то це не динамічне навантаження та нарощування м’язів, а розтягнення", — пояснює Вадим.

Реабілітолог Вадим. Фото: Єлизавета Кротик/Cуспільне Миколаїв

Тренування та фізичні навантаження для підлітків із генетичним діагнозом мають бути лише за дозволом лікаря, розповідає лікар-реабілітолог.

Довідковий Миколаїв