«Я наче опинився у грі «Сталкер»: десантник миколаївської бригади про бої, поранення та мотивацію

За інформацією: Суспільне.

Роману 44 і вже два роки він на фронті. У цивільному житті був юристом та підприємцем, звідси і позивний — Прокурор. Нині військовослужбовець служить у лавах миколаївської 79-ї бригади, брав участь у боях за Мар'їнку та пройшов шлях від солдата до офіцера.

Історію Прокурора 11 вересня розповіли у 79-й окремій десантно-штурмовій Таврійській бригаді.

До повномасштабного вторгнення Роман будував кар'єру юриста, був підприємцем у будівельній сфері. Коли країну сколихнула велика війна — виїхав з дружиною та дітьми на Вінниччину. Там і став на військовий облік.

"А 26 жовтня покликали — пора. Ну, пора, значить пора. Потрапив у навчальний центр, пройшов навчання і другого грудня пішов під Марʼїнку", — розповідає чоловік.

Навчання. Скриншот з відео 79 бригади

Підрозділ Романа висадили вночі. Навколо була темрява та зруйновані будинки.

"Потрапив ніби у гру "Сталкер".

"Зруйновані будинки. Думаю: "Куди я потрапив?" Всі кудись йдуть, я за ними, прийшли вже на місце, де нас забрали провідники й вже вони розводили. Ну, таке враження було — гра "Сталкер" в оригіналі", — описує перші враження Прокурор.

Мар’їнка. Скриншот з відео 79 бригади

Там, у Мар'їнці військовослужбовець отримав перше поранення, коли під обстрілами рятував побратима.

"Витягував свого побратима, він втратив "пташку", пішов забирати дрон та став "300". Через те, що ніхто не знав місцевості Марʼїнки з нових військовослужбовців, то я пішов його забирати. Спочатку тягнув сам, поки я його витягав, по нас відпрацював АГСстанковий автоматичний гранатомет російський. І був "300", поранення у голову отримав. Важке поранення було", — каже Роман.

Роман у лікарні з пораненням. Скриншот з відео 79 бригади

Попри важке поранення чоловіку вдалося надати першу домедичну допомогу і собі, і побратиму.

"Адреналін так працював, що не звертаючи на це увагу, я відійшов від свого пораненого побратима, надав собі допомогу, а далі вже продовжив надавати йому допомогу. Надавши йому допомогу, ще сам був евакуйований, а вже коли у медзакладі побачили моє поранення, то сказали: "Що ви тут робите? Лягайте, не балакайте, лежіть, у вас дірка у голові", — пригадує Прокурор.

Півтора місяця чоловік провів у лікарні, ще один місяць перебував на реабілітації. А потім знову повернувся на фронт.

Російські позиції. Скриншот з відео 79 бригади

Найважче, каже військовослужбовець, було у Новомихайлівці, через близькі контактні бої з морською піхотою окупантів.

"Вони просто під якимись наркотиками працювали. Ти їх вкладаєш, вони лягають, одне через одного переступають, навіть своїх не забирають. Буває таке, що й добивають один одного, щоб вже не мучилися. І ти вже думаєш, що невже це зомбі якісь? Ти бʼєш, вони падають, інколи не падають. Лупиш по них і вони все одно йдуть на тебе. Ти вже думаєш, що може холостими стріляєш по ньому патронами", — описує бої у Новомихайлівці десантник.

"У Новомихайлівці до нас залітало до хати понад 25 FPV. Ворог був за 15 метрів, в іншій хаті від нас".

Військовослужбовець 79-ї ОДШБр Прокурор. Скриншот з відео 79 бригади

Під час одного зі штурмів у Новомихайлівці Роман отримав друге поранення — у ногу.

"Закинули нам гранату, майже півтора метра від мене вона розірвалася і поранення ноги отримав, але штурм було стримано і самостійно евакуйований був з групою своєю", — каже чоловік.

Нині Роман — командир взводу вогневої підтримки.

"Роман проявив лідерство на полі бою і пройшов шлях від солдата до офіцера", — повідомили у пресслужбі 79-ї бригади.

Військовослужбовець 79-ї ОДШБр Прокурор. Скриншот з відео 79 бригади

Нині родина Прокурора перебуває за кордоном. Закінчити цю війну та дати їм змогу повернутися в Україну — головна мотивація на фронті, каже чоловік.

"Не думав, що буду воювати, захищати, брати зброю, але війна почалася, було прийнято рішення і сам себе налаштував. Я захищаю свою державу, в якій я народився, у цій землі народилися мої батьки, діти. Я не хочу жити у РФ. Мені моя Україна подобається, і цим я себе мотивую, що нам треба перемогти цю війну".

Читати ще

Читати ще В Южноукраїнську Миколаївської області поховали воїна Олега Бандуру

Читати ще «Військовий» ПДФО у держбюджеті: як це вплинуло на забезпечення Миколаївської громади

Довідковий Миколаїв