За інформацією: Суспільне.
Миколаївський спортсмен Ігор Цвєтов став чемпіоном Паралімпійських ігор-2024 у Парижі, здобув на турнірі дві золоті нагороди паралегкої атлетики. Російські обстріли та хвороба батька — складнощі, з якими стикнувся параатлет під час підготовки до міжнародних ігор.
Про свої мрії, тренування та виступи на змаганнях під час великої війни спортсмен розповів кореспондентам Суспільного.
Ігор Цвєтов говорить, повномасштабна війна ускладнила процес підготовки до турнірів.
"Ми завжди шукали вихід з положення. Був сьогодні обстріл — ми вже тут не тренуємось, тренуємось в іншому місці. Так в Миколаєві був обстріл Центрального стадіону. Стадіон — невинний, але чому воно туди "прилетіло" — незрозуміло", — говорить Ігор Цвєтов.
Ігор Цвєтов у спортзалі на тренуванні Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв
Параатлет Ігор Цвєтов тренується Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв
Ігор Цвєтов біжить дистанцію у спортарені Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв
Тренування Ігоря Цвєтова у віджиманні штанги Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв
МСісце влучання на стадіоні «Миколаїв» після російської атаки на місто. 28 червня 2022 року МикВісті
Каже, не тільки через російські обстріли було складно готуватись до змагань під час великої війни. У період підготовки Ігоря до Паралімпіади захворів його батько.
"Лікарі зробили можливе з неможливого. Людину врятували, але батько став паралізованим. І для мене це було другим викликом перед Паралімпійськими іграми. Я попередив своє керівництво, що буду готуватися, незважаючи ні на що", — згадує паралімпієць.
"Я розумів, що здаватися не слід".
Ігор Цвєтов з батьком у лікарні. З особистого архіву Ігоря Цвєтова
За його словами, одними з найбільш памʼятних моментів були зустрічі на Паралімпіаді з міністеркою закордонних справ Німеччини Аннелою Бербок та міською головою Парижу Анн Ідальго. На зустрічі були запрошені українські параспортсмени та президент Національного паралімпійського комітету Валерій Сушкевич.
"Валерій Сушкевич неодноразово наполягав на тому, що Україні потрібні дальнобійні ракети, потрібна зброя, аби країну-агресорку поставити на своє місце. Це така знакова подія була для нас, як для спортсменів. Ми розуміли, що нас чують, нас бачать", — зазначив Ігор Цвєтов.
Ігор Цвєтов з тренером Віктором Деркачем після виступів у Парижі З особистого архіву Ігоря Цвєтова
Параатлет Ігор Цвєтов тримає прапор України З особистого архіву Ігоря Цвєтова
Ігор Цвєтов поруч з офіційними маскотами змагань, фригійськими ковпаками — головний убір, що є символом свободи З особистого архіву Ігоря Цвєтова
Чоловік вважає, що спортсменів з РФ не повинні допускати до міжнародних змагань. На Паралімпіаді його суперниками були росіяни, з якими він конкурував на минулих змаганнях. Говорить, уникав спілкування з ними.
"Я їм від початку сказав: "Хлопці, до мене не підходити". Чітко позначив позиції України, вона незмінна. Сказав: "Як ви собі це розумієте? Наші військові, наші цивільні, наші діти гинуть за що?" — зазначив Цвєтов.
Ігор Цвєтов тренується у спортзалі, 21грудня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк
Спортсмен каже, радів, що на Паралімпіаді-2024 зміг завоювати для України дві золоті медалі на дистанціях 100 і 200 метрів.
"Емоції були неймовірні. Адже ми працювали досить плідно і поклали на це не одну годину часу".
Спортсмен-паралімпієць Ігор Цвєтов під час тренувань. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк
Ігор Цвєтов говорить, зараз має дві мрії. Перша — перемога України у війні проти Росії.
"А друга моя мрія — стати в одну шеренгу з легендами спорту, щоб мати нагоду зустрітися з ними і поспілкуватися. Для мене це було б великою честю", — сказав чоловік.
Попереду два змагання — чемпіонати України та світу, розповів Ігор Цвєтов.
Читати ще
Читати ще
Дощитиме з мокрим снігом: погода на Миколаївщині у вихідні 21 та 22 грудня
Читати ще
Пошкоджено будинок: РФ атакувала Миколаївщину артилерією та дронами