«Як ніхто вміють боротися»: Зеленський вручив державні нагороди паралімпійцям з Миколаєва

Президент України Володимир Зеленський відзначив миколаївських паралімпійців та їхніх тренерів за досягнення на ХVІІ літніх Паралімпійських іграх у Парижі.

Про це 19 вересня повідомили на сайті Офісу президента.

Спортсменів нагородили за їхню "самовідданість, волю до перемоги та утвердження міжнародного авторитету України". Державні нагороди отримали паралімпійці та їхні наставники, також їм надали почесні звання.

Серед нагороджених:

• Ігор Цвєтов, який здобув дві золоті медалі у змаганнях з бігу, отримав орден "За заслуги" І ступеня.
  • Сергій Паламарчук, який завоював дві бронзові медалі у плаванні, відзначений орденом "За мужність" ІІ ступеня.
  • Ганна Гонтар, триразова бронзова медалістка у плаванні, отримала орден княгині Ольги ІІ ступеня.
  • Ірина Шинкарьова, яка виборола бронзу у тенісі, нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня.

Також було відзначено тренерів паралімпійців:

• Віктор Деркач, особистий тренер Ігоря Цвєтова, нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня.
  • Олена Сальникова, особиста тренерка Ганни Гонтар, отримала орден княгині Ольги ІІ ступеня.

Президент Зеленський із державною нагородою у руках. Офіс президента України

Президент підкреслив, що українські паралімпійці є гордістю країни та продемонстрували свою силу на міжнародній арені.

"Ваші перемоги вкотре довели: наші люди здатні долати абсолютно всі перешкоди та складнощі, як ніхто вміють боротися та здобувати перемоги", — наголосив Зеленський.

На цьогорічних Паралімпійських іграх Україну представляли 138 спортсменів, які змагалися у 17 видах спорту. Українська збірна здобула 82 медалі: 22 золотих, 28 срібних і 32 бронзові, що дозволило посісти сьоме місце в загальному заліку та п'яте — за кількістю нагород.

Читати ще

Читати ще Миколаївські паралімпійці отримали премії за досягнення у спорті — розпорядження міського голови

Читати ще «Спорт розвивається і треба підлаштовуватись до змін»: Олег Науменко про особисті підсумки участі на Паралімпіаді-2024