«Якщо до мене прилетить, то вже не кричатиму»: мати загиблого бійця з Миколаївщини вірила, що він повернеться живим

У селі Кир'яківка Миколаївської області живе 75-річна Лідія Муравська, яка втратила сина на російсько-українській війні. Військовослужбовець Юрій був у складі миротворчої місії на Близькому Сході, учасник АТО. На початку великої війни добровільно пішов захищати Україну від російської навали, допоки не загинув у липні 2022-го у селі Червоний Став Баштанського району.

Історію полеглого Юрія Муравського кореспондентам Суспільного розповіла мати Лідія Муравська.

У 1998 році Юрій Муравський повернувся зі служби в армії. Через два роки у складі миротворчих військ чоловіка направили до Лівану, де той пробув пів року.

У мирному житті працював далекобійником. Добре розбирався у техніці, розповідає мати. Брав участь в антитерористичній операції на сході країни, де й стались в нагоді технічні навички. А вже під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну, Юрій не вагаючись взяв до рук зброю. Про те, що пішов служити, мати не попереджав — не хотів, щоб вона хвилювалась.

"Дзвонить: "Ох ти, ой-йо, ой летить! — що там, Юра, Юра, Юра? — Мам, нічого, перелетіло. Мам, якщо воно до мене прилетить, то я вже не буду кричати…".

Фотографія полеглого на російсько-українській війні жителя Миколаївщини Юрія Муравського. 4 вересня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар

"У Гур’ївці, де вони переправу хотіли перервати, тут він був — з ними (росіянами — ред.) воював. А потім я не знаю, десь, здається, в Одесі, на Зміїному трохи був, я не знаю точно", — згадує мати Лідія.

Морський піхотинець виконував бойові завдання, допоки не загинув на Баштанщині 19 липня 2022 року. Менш ніж через місяць Юрію Муравському мало б виповнитися 45 років. Про смерть сина Лідію сповістила сваха.

"А у мене навіть не тьохнуло, геть не тьохнуло. То ж зазвичай думаєш, а це геть не тьохнуло. Я чомусь така була впевнена, що він вернеться живим. Снився мені весь час дитиною, така мила була дитина, як дівчинка — блакитноокий, білесенький".

Мати полеглого бійця Лідія Муравська. Миколаївщина, 4 вересня 2024 року . Суспільне Миколаїв/Федір Бондар

У 2010 році мати загиблого Героя пережила інсульт. Має проблеми з ногами: одна не рухається, інша ледь функціонує. Потрапити до лікарні жінка не може через сходи, адже важко пересуватися, а сімейний лікар, за словами жінки, ніяк не завітає до неї додому.

Читати ще

Читати ще Миколаївські гвардійці отримали нагороди від Миколаївської ОВА та облради

Читати ще «Хочу врятувати кожного»: історія бійця з очаківського 73 морського центру