За інформацією: Суспільне.
Дмитро Голобір. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв
Працівники державної екологічної інспекції перевіряють продавців на дотримання умов реалізації новорічних дерев, говорить начальниця відділу державно-екологічного нагляду та контролю природно-заповідного фонду Інна Кривко.
“Ми перевіряємо законність збуту об’єктів рослинного світу новорічних ялинок. Кожна сосна має бути з обов’язковим маркуванням, або пластиковою биркою, але з самоклейною стрічкою зі штрих-кодом. Кожен може перевірити за штрих-кодом законність даної ялинки”, — каже Інна.
Місцева жителька Тетяна придбала новорічну ялинку для сина напередодні Різдва.
«Ми думали купувати штучну цього року, але розділилися погляди мої та чоловіка, і таки вирішили взяти маленьку для дитини, але справжню. Чому купили? Люди продають, це ж економіка, вони ж заплатять податок. Люди вкладають свій час і працю свою. Можна так сказати, виручити їх. І нам приємно, і вони заробили копійку», — розповідає жінка.
Ялинки. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв
У 2023 році ціна на хвою стартує від 350 гривень, розповідає продавчиня Віра. Охочих придбати — не багато.
«Новорічні ялинки привезені з Полтави від приватного підприємця, яке вирощує їх. В порівнянні з 2021, бо ми торік не були, то ціна однакова. Ялинки ми продаємо від 350 і три метри — до півтори тисячі», — каже продавчиня.
Віра. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв
Рішенням виконавчого комітету міської ради затвердили 106 місць у Миколаєві, де можна продавати ялинки, розповідає директорка департаменту економічного розвитку Тетяна Шуліченко.
«У 2023 році ми робили таке саме рішення як і минулого року (2022 року — ред.). Даним рішенням визначається кількість місць і адреси, де може здійснюватися торгівля новорічними ялинками. Ці місця надаються адміністраціями районів, враховуючи тогорічний досвід, де найбільше вони мали попит та де це безпечніше робити в теперішніх умовах», — каже Тетяна Шуліченко.
Більше новин на сайті donga.dp.ua.