Єдина на всю Миколаївську область: дівчина-вибухотехнік розповіла про свою небезпечну роботу

Шеврон вибухотехнічної служби. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

На відкритій території вибухотехніки шукають уламки безпілотників, мін, артснарядів, корпуси та двигуни ракет різного типу. Усе знайдене відвозять до відділу.

"Дуже багато трапляється ручних гранат. Це можуть бути різні гранати, нові гранати навіть трапляються. Німецька та американська DM51Ручна оборонно-наступальна протипіхотна граната німецької розробки. та M67Американська оборонна ручна граната.. Також трапляються гранати старих зразків — це РГД-5Протипіхотна уламкова ручна граната дистанційної дії, наступального типу. і Ф-1Ручна граната дистанційної дії, призначена для ураження живої сили противника в оборонному бою.", — говорить інспекторка Олександра Лавриненко.

Зібрані гранати на території Миколаївської області Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Уламки ракет Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Боєприпаси Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Робочий день Олександри складається на 50 відсотків з виїздів. В інший час інспекторка працює з документами, відповідає на службові листи тощо.

"Мені подобається більше виїжджати, ніж документація. Я думаю, так кожному подобається, хто працює в нашому підрозділі", — зазначає інспекторка.

Кабінет інспекторки Олександри Лавриненко. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Командир Олександри Анатолій Чечельницький розповідає, що коли обирали дівчину на посаду інспекторки, то бачили в ній сміливу, вмотивовану людину.

"Я побачив бажання працювати у вибухотехнічному підрозділі. Вона була вмотивована, їй сподобалась наша робота. Скажу більше, що за 23 роки, навіть за 25 років у вибухотехнічній службі в Миколаївській області — то це перша дівчина", — розповідає начальник відділу вибухотехнічної служби в Миколаївській області Анатолій Чечельницький.