ЄС до кінця року підготує нові санкції проти тіньового флоту Росії — Bloomberg

Європейський Союз працює над новим пакетом санкцій, спрямованих проти тіньового флоту танкерів, які Росія використовує для експорту своєї нафти.

Про це Bloomberg повідомили ознайомлені з цим питанням особи, передає Укрінформ.

Очікується, що пакет, який ЄС має намір затвердити до кінця року, також включатиме санкції проти осіб, причетних до цієї торгівлі. Країни-члени все ще ведуть переговори про деталі санкцій, які мають бути схвалені одноголосно 27 країнами-членами.

ЄС також працює над ширшим пакетом санкцій, який сподівається ухвалити на початку наступного року, коли головування в блоці перейде від Угорщини до Польщі. Пакет санкцій може включати подальші торговельні обмеження, а також підвищення тарифів на російські сільськогосподарські товари.

Цей пакет може бути представлений вже в січні, його планують ухвалити до символічної дати 24 лютого — третьої річниці повномасштабного вторгнення Росії до України. Деякі країни хочуть бачити під прицілом торгівлю російським скрапленим газом.

Кілька раундів санкцій США, Великої Британії та ЄС вже торкнулися десятків танкерів, кораблів і послуг, що використовуються для транспортування російської нафти. Вони заборонили фірмам країн «Групи семи» та ЄС купувати нафту за ціну, яка перевищує $60. Західним компаніям дозволено надавати транспортні, страхові та інші послуги, якщо нафта продається за ціною нижче порогової.

Також були запроваджені санкції проти кількох компаній у третіх країнах, які допомагають Росії транспортувати нафту. Ці прибутки підживлюють військову машину Путіна, і США, Велика Британія та ЄС зробили їх скорочення своїм пріоритетом.

Читайте також: Російський СПГпроєкт скоротив видобуток майже до нуля через санкціїBloomberg

У відповідь на санкції Москва зібрала тіньовий флот танкерів, щоб обійти ліміт і обмеження, продовжуючи отримувати прибутки від торгівлі.

Як повідомляв Укрінформ, Європейське управління з питань запобігання зловживанням та шахрайству (OLAF) розпочало розслідування лазівки, яка дозволяє таким країнам, як Туреччина, експортувати підсанкційну російську нафту до ЄС під іншою маркою.

Фото: Bloomberg

Джерело

Довідковий Миколаїв