Невдовзі Європа може зіткнутися з сильним тиском, аби домовитися з Москвою. Європа може погодитися на угоду, яка не дозволить Росії відновити сили, а Україні капітулювати, адже Київ заслуговує на справедливий мир.
Про це під час виступу на тридцятій конференції послів в Парижі заявив в понеділок глава МЗС Польщі Радослав Сікорський, передає кореспондент Укрінформу.
«Невдовзі можемо зіткнутися з сильним тиском, щоб домовлятися з Москвою. Але на яку угоду могла б погодитися розважна Європа? Звісно, не звичайну угоду, яка дозволить Москві відновити свою силу. Європа набагато сильніша, ніж думають російські лідери. Росія набагато слабша, ніж вважають багато європейців»,- наголосив Сікорський.
Він підкреслив, що Україна заслуговує і потребує миру.
«Але це має бути мир на справедливих умовах, а не капітуляція»,- наголосив Сікорський.
За його словами, Європа не повинна накладати жорсткі часові обмеження на підтримку України, адже це спонукатиме Росію продовжувати війну.
«Натомість ми маємо зробити все можливе, щоб покращити позицію Києва на майбутніх переговорах», — підкреслив глава польської дипломатії.
Торкаючись питання Польського головування в ЄС Сікорський зазначив, що зараз Європа втрачає імпульс, свою інноваційність та конкурентну перевагу. Він звернув увагу, що у 1992 році частка ЄС у світовому ВВП становила 29%, а зараз вона знизилася до 17%. Сікорський зауважив, що пандемія коронавірусу поглибила економічні проблеми, війна в Україні оголила недоліки європейської оборони, а міграційний тиск змушує Європу шукати довгострокові рішення.
Читайте також: Cікорський: Україна не дозволила Путіну шантажувати Європу газом
«Давайте підвищимо стратегічну відповідальність Європи та її обороноздатність не в опозиції до США, а в стратегічній гармонії з Вашингтоном. Це потребуватиме розуміння та компромісів по обидва боки Атлантики»,- наголосив Сікорський.
Як повідомляв Укрінформ, президент Франції Еммануель Макрон вважає, що США мають допомогти змінити характер дискусії та посадити Росію за стіл переговорів, а Україна, зі свого боку, має вести реалістичні дискусії щодо територіальних питань.
Фото: РАР