У світі наразі спостерігається велика геополітична динаміка, і Європа повинна прокинутися, аби залишатися впливовим глобальним гравцем.
Таку думку висловив посол Нідерландів в Україні Алле Дорхаут в інтерв’ю Укрінформу.
«Те, що зараз відбувається у світі, – це велика геополітична динаміка. Це динаміка між США і Китаєм, динаміка між Китаєм і Росією, динаміка між Росією і Європою, включно з Україною. У світі багато чого відбувається. Я вважаю, що Європа повинна прокинутися і змінити певну політику, якщо хоче залишатися впливовим глобальним гравцем», — вважає дипломат.
На його переконання, Європа «вже прокидається», адже ведеться дискусія про збільшення витрат на оборону та розвиток оборонної промисловості.
«Але ми все ще недостатньо робимо, щоб забезпечити собі достойне місце у світовому порядку, а минуло вже три роки. Отже, у наступні роки питання неодноразово потребуватиме важкого політичного вибору в європейських країнах», — заявив посол.
Він відзначив, що спостерігає, як суспільна думка щодо сприйняття зовнішніх загроз, зокрема від Росії, поступово змінюється в напрямку більшого усвідомлення.
«Я вважаю, ми зараз на початку таких зрушень. А в демократії (…) не можна приймати складні рішення без підтримки громадськості. Але нещодавно Марк Рютте, наш колишній прем’єр-міністр, рішучий прихильник України, який зараз займає посаду генерального секретаря НАТО, звернувся до населення країн-членів Альянсу, попередивши людей про необхідність готуватися до важких років попереду. Він попередив, що часом це вимагатиме важкого політичного вибору», — пояснив дипломат.
«Наші ЗМІ, а разом з ними й населення, все більше і більше усвідомлюють, що цей важкий вибір доведеться зробити, і що безпека є дуже важливим питанням», — резюмував Алле Дорхаут.
Читайте також: Посол Нідерландів — про миротворців в Україні: Альтернативою консенсусу в НАТО є «коаліція охочих»
Як повідомлялося, проведене у липні опитування «Євробарометра» показало, що найбільшими викликами для ЄС мешканці країн Європи вважають війну в Україні (50%), невпорядковану міграцію (41%) та проблеми з довкіллям та зміною клімату (35%).
Висока представниця ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Кая Каллас заявила, що загроза безпеці Європі надходить з боку Росії через міграцію.