Інспектори чекають сутінки: як шукають браконьєрів на водоймах Миколаївщини

Від початку 2024 року на водоймах Миколаївщини браконьєри завдали збитків на майже 12,5 мільйонів гривень. Інспектори організовують рейди, вистежуючи правопорушників з суходолу. За вісім місяців зафіксували 447 правопорушень, вилучили 20 човнів та майже 650 заборонених знарядь лову.

Детальніше про те, як відбувається рейд бачили кореспонденти Суспільного.

Інспектори Олександр Щербина та Микола Ілюк ведуть спостереження за акваторією річки Інгул у Баштанському районі області. Об'їжджають на автомобілі територію вздовж узбережжя, періодично зупиняючись в місцях, де можуть бути браконьєри.

Акваторія річки Інгул Миколаївської області Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Інспектори шукають правопорушників Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Бик біля очерету Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

За допомогою бінокля патрульним видно, браконьєри встановлюють або знімають сітку, говорить інспектор Микола Ілюк.

"Ми дивимось за човном, спостерігаємо. Дивимось, що вони роблять на водоймі. А вже зустрічаємо на березі з водними біоресурсами, зі знаряддями лову", — розповідає Микола.

Головний державний інспектор Микола Ілюк. Миколаївщина, 6 вересня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Найкращий час для пошуку порушників — сутінки, каже головний інспектор Олександр Щербина. У населеному пункті Мішково-Погорілове помітили "підозрілі" човни.

Інспектори спостерігають у тепловізор за човнами на воді. Один плавзасіб рухається до узбережжя. Микола Ілюк зустрічає власника судна на березі — чоловік виходив на воду підгодувати рибу, де постійно рибалить. У човні сіток або інших заборонених знарядь лову інспектори не виявили.

Один з човнів, який перевірили інспектори. Миколаївщина, 6 вересня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

За двісті метрів патрульні побачили ще один човен в очереті. На цей раз чоловік ставив сітку, пояснив інспектор Щербина. Підігнавши службове авто, на порушника склали протокол.

"У порушника було виявлено месинову сітку, вічко десь 22 і приблизно десь метрів 50. Було складено протокол про адміністративне правопорушення по частині 4 статті 85. Справу буде передано до суду", — говорить Микола Щербина.

Інспектори складають протокол про адміністративне правопорушення на чоловіка. Миколаївщина, 6 вересня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Читати ще

Читати ще Миколаїв отримав асфальтоукладач від уряду Японії