Як максимально захистити свій автомобіль та гарантовано отримати виплати

Придбавши нове авто, разом із ним автовласник отримує добрячу порцію хвилювань про те, як зберегти машину. Дехто починає покладатися на те, що якось воно буде. Дехто купує дорогу сигналізацію, ставить авто на платних паркувальних майданчиках. Інші ж роблять так, як і мільйони людей в усьому цивілізованому світу, — купують для свого «залізного коня» повне КАСКО. На сьогодні це найкращий спосіб захистити свій фінансовий добробут. У нашій країні діє два види автострахування — КАСКО та ОСЦПВ. Вони мають принципову різницю, про що мий  розповімо в цій статті.

Чим відрізняється добровільне КАСКО від страхування ОСЦПВ

Повне КАСКО (https://uniqa.ua/private/auto/kasko/) є добровільним видом страхування, покликаним захистити власника автомобіля від раптових фінансових витрат на його ремонт. Страхова компанія візьме на себе всі витрати, пов’язані з відновленням авто, якщо воно було пошкоджено внаслідок дій вандалів, стихійних лих, падіння на авто сторонніх предметів, потрапляння в ДТП (причому не важливо, хто винен у ньому) та ін. Якщо ж машина буде повністю знищена та не підлягатиме відновленню, компанія відшкодує її власнику повну вартість.

Кожна страхова має свій перелік страхових випадків, тому при оформленні договору, потрібно дуже уважно з ним ознайомитися, щоб надалі не було неприємних несподіванок.

Що ж стосується ОСЦПВ, то такий поліс повинен мати кожен автовласник — таке правило закріплено на законодавчому рівні. Головне завдання цього виду страхування — гарантувати отримання компенсації постраждалим у ДТП. Тобто в тому разі, якщо власник такого поліса стане винуватцем ДТП, усі постраждалі отримають страхові виплати. До того ж варто додати, що з нового року ліміти покриття за автоцивілкою збільшені на рівні законодавства.

Отже, головні відмінності між цими видами автострахування полягають у наступному:

  • різний об’єкт страхування. КАСКО покриває збитки, завдані автомобілю самого власника страховки, а ОСЦПВ — третім особам, потерпілим у ДТП;
  • можливість самостійно приймати рішення. КАСКО є добровільним видом страхування, а ОСЦПВ — обов’язковим;
  • розмір відшкодування. КАСКО компенсує збитки в повному обсязі, тобто страхова сума дорівнює вартості самого авто. А виплати за автоцивілкою обмежені на рівні законодавства;
  • терміни виплат – 7 днів із дати подачі заяви до страхової компанії за КАСКО та до 60 днів за автоцивілкою.

Повне КАСКО — це страховка, що має максимальне страхове покриття всіх ризиків. Але воно не може замінити автоцивілку, яку потрібно купувати окремо. Тобто тільки набір із цих двох видів страхування зможе максимально захистити автовласника від можливих фінансових витрат.

Як формується ціна на КАСКО та які програми можуть бути

Повне КАСКО — це відносно недешевий вид страхування. Ціну на нього формують страхові компанії, і вона буде залежати від декількох факторів. Це марка та модель автомобіля, місце реєстрації власника, вік страхувальника, водійський стаж, ринкова вартість машини. Ціна автомобіля визначає максимальний розмір страхової суми, що може бути виплачена його власнику. Чим більший вік має машина, тим дорожче коштуватиме страховий поліс.

Провідні страхові компанії пропонують своїм клієнтам різні програми в межах КАСКО. Наприклад, якщо ви вирішите купити страховку на авто (https://uniqa.ua/private/auto/) в компанії UNIQA, то матимете змогу вибирати з чотирьох варіантів страхування КАСКО та з трьох видів страхових полісів ОСЦПВ.

Проте варто пам’ятати, що в кожній страховій компанії розроблений перелік випадків, коли вона не буде виплачувати компенсацію. З ним обов’язково варто ознайомитися при оформленні страхового договору. Здебільшого компанії відмовляють у виплаті компенсації за пошкоджене авто, якщо подія сталася внаслідок грубого порушення правил дорожнього руху (проїзд на червоне світло, порушення правил обгону або перетину залізничного переїзду). Також відмова може бути, якщо водій під впливом алкоголю, наркотиків чи заборонених медичних препаратів.

Довідковий Миколаїв