Як правильно обирати матраси

Якісний відпочинок під час нічного сну можливий тільки за умови правильно підібраного ліжка, матраца (бажано з ортопедичним ефектом) та якісної постільної білизни. Найголовнішою частиною спального місця є звичайно ж матрац, який може бути пружинним або безпружинним. Крім того, пружинні матраци, які можна замовити та придбати на сайті спеціалізованого інтернет-магазину меблів https://barin.ua/matrasy/, виготовляють з залежними пружинними блоками, де всі пружини є з’єднаними в єдиному блоці та з незалежними блоками, де кожну пружину розташовано в спеціальному тканевому мішечку. Матраци з незалежними пружинними блоками дозволяють краще розподіляти вагу тіла під час сну, а самі пружини зношуються набагато повільніше.

Деякі особливості безпружинних матраців

В минулі часи найбільш поширеним видом безпружинного матрацу був виріб, наповнений всередині звичайною ватою, ортопедичні властивості якої бажають бути кращими, а сам матрац під вагою людського тіла досить швидко втрачав свою первозданну форму та функціональні характеристики. В сучасних моделях безпружинних матраців, які можна замовити та придбати на сайті спеціалізованого інтернет-магазину меблів Barin House, у вигляді наповнювача використовуються різні матеріали, включно з кокосовим волокном, латексом, шерстю, піною чи пінополіуретаном, які довго зберігають свою пружність.

Наповнювачі для сучасних матраців можуть бути натуральними чи штучними (синтетичними). Ціна безпружинних матраців з натуральними наповнювачами є значно вищою в порівнянні з виробами, де використано штучні наповнювачі, проте термін служби таких виробів також є більшим. Водночас певним недоліком таких виробів є можливість виникнення алергії на певні натуральні матеріали, в той час, як вся синтетика відрізняється гіпоалергенними властивостями.

В залежності від ступеня жорсткості безпружинні матраци можуть бути м’якими, з середніми показниками жорсткості та достатньо жорсткими. М’якими матрацами зазвичай користуються люди похилого віку, з середнім ступнем жорсткості – дорослі люди, водночас для дітей та людей з надмірною вагою кращим вибором буде жорсткий матрац.

Деякі рекомендації щодо вибору матраців

Окрім вибору наповнювача та ступеня жорсткості матрацу під час його придбання потрібно зважати на:

  • розміри матрацу, який може бути односпальним, півтораспальним чи двоспальним (саме розмір матраца визначає скільки осіб може комфортно розміститися на ліжку під час сну чи відпочинку);
  • вік людини, її вагу та стан здоров’я, адже кожен виріб має певні характеристики щодо витримування можливого навантаження;
  • довжину матрацу, яка повинна відповідати довжині спального місця та зросту осіб, які будуть проводити третину доби у ліжку.

Окремі моделі матраців є зональними, тобто мають щонайменше три зони для шиї та голови, тулуба та ніг з різними показниками жорсткості. Крім того, різною може бути поверхня матрацу, яку потрібно обирати залежно від пори року.

Довідковий Миколаїв