Як врятувати шлюб від розлучення та не потрапити до сумної статистики сьогодення

За роки в шлюбі у багатьох пар притупляється пристрасть і відносини стають схожими на сусідські. Люди живуть під одним дахом, але вже не відчувають спорідненості душ, а інтимна близькість трапляється все рідше, бо на неї просто немає бажання. Такі відносини рано чи пізно призводять до розлучення. Чи влаштовує вас подібний сценарій? Якщо ні, то треба діяти вже просто зараз. Як зберегти шлюб, пробудити пристрасть та наповнити подружнє життя взаєморозумінням – про це та про причини, які загалом призводять до розладу у стосунках ми розповімо просто зараз.

Збільшення числа розлучень: досліджуємо причини

Розлад у стосунках – це основна причина, через яку розпадаються пари. Але їй передує байдужість, яка, в свою чергу, виникає під впливом низки факторів:

• хронічна втома та стрес;
  • відсутність спільних інтересів у пари;
  • зниження якості статевого життя;
  • розлука з коханою людиною.

До того ж великий вплив має навколишня політична та економічна ситуація. Виснаження та втома просто не залишають сил і натхнення на увагу до другої половинки.

Все це призводить до втрати інтересу до партнера, напруження в стосунках і розриву. Але якщо вчасно схаменутися, то цілком можливо зберегти шлюб на межі розлучення. Для цього психологи радять змінити своє ставлення до поточної ситуації у відносинах та починати її змінювати.

Як зберегти шлюб на межі

Якщо між партнерами поширюється байдужість чи невдоволення один одним, то щоб уникнути розлучення їм варто навчитися говорити. На цьому етапі важливо прийняти різницю в інтересах та дотримуватися принципів екологічності спілкування:

• не дорікати другій половинці;
  • не критикувати одне одного;
  • не ображати чи принижувати.

В розмові слід напряму обсудити можливі претензії, і обов’язково підняти тему за що ви вдячні одне одному. Саме усвідомлення, що ви не чужі і маєте теплі почуття і є відправною точкою у питанні як зберегти стосунки у шлюбі. Знайшли привід для подяки? Згадали, які риси в партнері вас колись поєднали? Тепер треба докласти трохи зусиль аби роздмухати цю іскорку. Наступні 6 порад будуть саме про це.

Зосередьтеся на власних, а не сімейних інтересах

Частіше за все проблеми в парі виникають через різницю у поглядах на взаємовідносини між батьками та дітьми. Буває, що старше покоління намагається вплинути на світогляд чи у вирішенні якогось питання ваша друга половинка слідує порадам мами, а не вашим. В такій ситуації треба поговорити віч-на-віч, щоб розвіяти образу. Можливо партнер аргументовано пояснить такий вибір і ви теж знайдете в ньому плюси.

Ще варто домовитися й про те, аби враховувати інтереси одне одного першочергово, не давати батькам вмішуватися у вирішення питань, які стосуються виключно вас двох.

Відкрито визнавайте та обговорюйте проблеми

Є якісь образи чи тригерить певна ситуація, які ви переживаєте у подружньому житті? Вчиться це обговорювати. Партнер може навіть не здогадуватися про причини вашого невдоволення або поділяти їх.

Тільки після того, як виявиться його ставлення до ситуації, разом можна знайти шляхи, як вирішити проблему та позбутися образ чи факторів, які до них призводять.

Регулярно проводьте час наодинці

Людині притаманне відчуття втомленості від інших людей, в тому числі і членів сім’ї. Це нормально. Треба давати собі можливість відпочити.

Знайдіть собі хобі, яке буде тільки вашим (фотографія, гурток по малюванню тощо), іноді влаштовуйте собі вихідні без другої половинки, щоб трохи відволіктися і першочергово враховувати лише власні інтереси і бажання.

Додайте романтичних моментів в сімейні будні

Звичайна кава в ліжко, мила записочка з сердечком чи пропозиція випити вина під якийсь чуттєвий фільм ввечері допоможуть додати яскравих та приємних емоцій.

Причому, не вимагайте від партнера моментальної віддачі. Просто продовжуйте додавати нотки романтики в ваші будні і скоро він сам стане ініціювати ці маленькі прояви уваги.

Експериментуйте в ліжку

Одноманітний секс приїдається. Через це все рідше хочеться ним займатися, зростає невдоволення партнером і виникають інші проблеми, які призводять до розлучення.

Зберегти пристрасть у шлюбі, а заодно і покращити якість інтимного життя можна за допомогою експериментів. Спробуйте нові пози, ігрові сценарії і іграшки. Причому, не обов’язково кудись їхати їх купувати, можна разом «відвідати» сексшоп онлайн та обрати девайси 18+, які б вам хотілося використати з партнером. Більше того, навіть сам процес їх вибору та замовлення вже стане спусковим крючком для шаленої пристрасті в ліжку.

Проявляйте ініціативу та радуйте партнера

Відкиньте позицію «ти повинен». Дійте самі. Знаючи інтереси і мову кохання свого партнера, застосуйте це для того, аби здивувати чи порадувати другу половинку. Це можуть бути ті ж самі експерименти в сексі чи вечір при свічках. А ще намагайтеся знаходити секунду для швидких обіймів чи ніжного поцілунку мимоходом, це допоможе уникнути байдужості у стосунках.

Насправді, немає різниці, знаходитеся ви в розлуці з коханою людиною чи перебуваєте разом 24/7. Однаково можна зберегти шлюб на відстані і розпалити пристрасть у стосунках, коли поряд. Просто не забувайте, що стосунки – це праця, і щоб мати результат, треба докладати зусиль. Наведені поради допоможуть зберегти стосунки та не дадуть згаснути полум’ю кохання.