Як зробити участь у державних тендерах легкою: поради для бізнесу

Публічні закупівлі дозволяють державним та комунальним підприємствам безперебійно функціонувати й вчасно отримувати необхідні товари та послуги. Разом з тим, участь у таких тендерах відкриває безліч можливостей для приватних компаній і може стати поштовхом для розвитку бізнесу, збільшення продажів та зміцнення репутації на ринку.

Що таке державні закупівлі та як вони працюють в Україні?

Державні (публічні) закупівлі — це процес придбання органами державної влади чи місцевого самоврядування товарів, послуг або робіт у приватних компаній. В Україні він регулюється законом і відбувається через електронну систему Prozorro, яка гарантує відкриті та рівні умови для всіх учасників торгів.

Стати постачальником у тендерах може будь-який підприємець, який подасть свою цінову пропозицію через один з акредитованих майданчиків. Наприклад, ви можете зареєструватись як учасник торгів Прозорро на Смарттендер.

Як зробити участь у державних тендерах легкою

Наступні поради допоможуть вам краще розуміти принципи роботи з закупівлями, ретельніше готуватися та легше перемагати:

1. Досліджуйте ринок і свої можливості. Перед початком участі у тендерах, важливо визначити обсяги продукції, яку ви готові постачати. Далі дослідіть попит на ваші товари чи послуги серед держустанов та проаналізуйте закупівлі, які вже відбулись.
  2. Зареєструйтесь на майданчику. Для участі в тендерах потрібно зареєструватись на електронному майданчику. Ним може стати SmartTender.biz, який має 5 рівнів акредитації Prozorro.
  3. Ознайомтесь з тендерною документацією. Кожен замовник має свої вимоги до учасників, тому необхідно розуміти, які документи вам потрібні, щоб підготувати тендерну пропозицію правильно.
  4. Оформляйте документи відповідно до вимог. Один із найпоширеніших приводів для відмови в участі у державній закупівлі — це неправильне оформлення документів. Тож будьте уважні до форматів, термінів та змісту.
  5. Вивчайте конкурентів. Аналізуйте пропозиції інших учасників. Це допоможе визначити, які умови й ціни можуть стати найбільш вдалими. Для цього зручно використовувати аналітичні інструменти.
  6. Ретельно плануйте стратегію ціноутворення. Важливо пропонувати конкурентну ціну, яка буде вигідною як для замовника, так і для вас.
  7. Підтримуйте комунікацію із замовниками. Якщо у вас виникли питання, не соромтесь звертатися до замовників за роз’ясненнями. Це допоможе уникнути непорозумінь і підвищить ваші шанси на успіх.

Державні закупівлі Prozorro — це інструмент для розвитку бізнесу, особливо для тих компаній, які прагнуть укладати надійні угоди та розширювати свою діяльність. А ретельна підготовка й увага до деталей зроблять вашу участь у тендерах легкою та успішною.
За більш детальною інформацією звертайтеся до служби підтримки SmartTender та отримайте безкоштовну консультацію від спеціалістів.