Часто ремонтні роботи починають із ґрунтування поверхні. Давно відомі важливість і переваги цього етапу. Але тільки ось підбір самої ґрунтовки викликає серйозні складнощі. Це зрозуміло, адже у кожної з поверхонь свої відмінності, особливості. Розглянемо, як проходить вибір ґрунтовки для стін, стель та інших поверхонь, чим відрізняється склад і нанесення. Розуміння того, який краще купити надійний антикорозійний грунт допоможе в правильному виборі. А це важливо для підсумкового результату проведеного ремонту.
Класифікація ґрунтовок
Ґрунтовки всіх типів класифікуються за:
- застосуванням;
- складом;
- призначенням.
Розглянемо докладніше.
У плані складу ґрунтовки бувають водними (тобто як розчинники в них застосовується просто вода). Варіанти ці досить швидко підсихають, практично запаху не мають, відрізняються екологічністю. Використовуються під час безлічі оздоблювальних і будівельних робіт. Також поширені ґрунтовки з органікою як розчинником. Речовиною такою можуть бути вуглеводень, кетони, спирт. Відрізняються вони якісними властивостями в плані проникнення. Використовуватися можуть для дерева, для металу.
Чимало в асортименті ґрунтовок епоксидного типу. Вони виготовлені на основі спеціального типу смоли. Серед відмінностей від аналогічних — якісна адгезія, високий антикорозійний захист. Нерідко такі ґрунтовки застосовують при зовнішніх і промроботах.
Є ще ґрунтовки з поліуретановими смолами. Унаслідок їхнього застосування утворюється поверхня з міцним покриттям, яке стійке до впливу хімії, пошкоджень механічних типів.
У плані призначення, використання всі пропозиції діляться на:
- глибокопроникаючі, які застосовуються для зміцнення пористих і слабких матеріалів, на кшталт бетонних, цегляних і оштукатурених. Така ґрунтовка також значно покращує їхню адгезію щодо фінішу;
- антикорозійні, які якісно захищають усі поверхні з металів від іржі. Застосовуються, наприклад, для сталі, для заліза;
- адгезійні, які відмінно забезпечують між фінішем та іншими матеріалами (наприклад, металом і пластиком) відмінне зчеплення;
- антигрибкові, які запобігають розвитку грибка з цвіллю;
- шпаклювальні, які застосовуються для вирівнювання і шпаклювання перед нанесенням фінішу.
Визначати склад, використання якого буде в конкретному випадку актуальним, слід з урахуванням сфер застосування.
Наприклад, може бути балончик для зовнішніх робіт, може бути порошок. Такий аерозоль або суміш, що розчиняється до потрібної консистенції (водна основа) і далі наноситься за допомогою пензля, мають бути стійкими до умов атмосфери, які потенційно можуть на такі поверхні впливати.
Є ґрунтувальні речовини для зовнішніх робіт. Наприклад, що наносяться на фасади будівель перед фарбуванням. Вони, зазвичай, ще й водовідштовхувальні (нагадують зовні акрилові). І це важлива відмінність при такому застосуванні. Багато пропозицій, які підійдуть для використання всередині різноманітних приміщень. У них і рівень захисту, і адгезія достатні, але щодо впливу ззовні вони малостійкі. Тобто проведена з їхньою допомогою обробка зовні не принесе користі.
Мають бути роботи з деревом? Візьміть простий варіант саме для такого типу ґрунтування. Нанесений на досить примхливий матеріал ґрунтувальний шар одночасно захистить його і від вологи, і від шкідників, і від грибка.
Метал теж ґрунтують. Не дивуйтеся. Сучасні склади відмінно захищають поверхні від корозії та іржі. І бетон, щоб поліпшити з ним зчеплення, нерідко теж покривають ґрунтовкою. Тобто практично будь-який матеріал попередньо до основного покриття може бути заґрунтований. Тільки потрібно правильно підібрати склад (у крайньому разі, беріть простий універсальний). Враховуйте особливості пропонованих в асортименті варіантів. Пам’ятайте, що є спеціалізовані, які виконують конкретне чітке завдання (наприклад, захищають від іржі) а більшість вважаються універсальними.
Тобто відрізняються всі ґрунтовки за складом, який варіюється від типу й особливостей поверхонь, за кольором, наявністю антисептичних елементів і захисту від іржі. Не поспішайте. Вивчайте, порівнюйте, аналізуйте. За необхідності додатково консультуйтеся. Так вибір буде більш вдалим, результат більш якісним!
Наостанок зазначимо, що тим, хто обирає ґрунтовку, може в деяких випадках бути запропонований праймер. Суміші досить схожі. Тільки праймер вдаліше застосовувати для покрівлі, для металу. А так і сенс і використання однакові.