Жителі деокупованих територій Миколаївщини отримали допомогу від благодійного фонду «Карітас Миколаїв»

За інформацією: Суспільне.

Ілюстративне фото. Getty Images.

Благодійний фонд "Карітас Миколаїв" оголосив про реалізацію п’яти проєктів, які спрямовані на покращення життя осіб з інвалідністю та інших вразливих категорій населення на деокупованих територіях Миколаївщини. В планах на 2024 рік, зі слів директора фонду, подальша гуманітарна підтримка.

Журналісти Суспільного поговорили з організаторами проєктів у ефірі програми "Радіодень".

Громадська організація "Новоодеська міська організація ВО "Союз осіб з інвалідністю України" серед тих, хто отримав грантове фінансування.

Голова організації Валентина Ігнатова каже, у серпні 2023 року оголосили конкурс з підтримки громадських організацій на деокупованих територіях по кількох напрямках.

"Ми вибрали ремонт приміщення, оскільки наше приміщення потребувало ремонту: в одній кімнаті обвалилась стеля через відсутність опалення у 2022 році, в іншій — підлога, перекосило двері, полущились стіни. Тому ми взяли участь, і серед 20 організацій, що подали заявки на конкурс, ми виграли та отримали 100 тисяч гривень", — розповідає вона.

Говорить, використали на матеріали й на ремонт.

"Зробили натяжну стелю, поставили пластикові двері, зняли пороги відповідно до державних будівельних норм, аби люди на візку теж могли відвідувати нашу організацію", — каже жінка.

У Новоодеській громаді 1100 людей з інвалідністю, із них 463 людини — члени організації, яким надають юридичну, соціальну допомогу. За словами Валентини Ігнатової, представники фонду в межах проєкту надали людям з інвалідністю, які живуть у громаді, допомогу: технічні засоби реабілітації, тонометри, глюкометри, смужки для вимірювання рівня цукру, стільці та столики.

Директор благодійного фонду "Карітас Миколаїв" отець Тарас Павлюс каже, організація шукає можливість залучити гроші донорів, щоб місцеві організації могли вигравати тендери та гранти, впроваджувати проєкт в життя.

"Всеукраїнська продовольча організація, з якою ми співпрацюємо, бере участь у вісьмох громадахКоблевська, Нечаянська, Чорноморська, Казанківська, Новоодеська, Сухоєланівська, Калинівська, Баштанська громади.. Будемо надавати 19,5 тисяч наборів на місяць. Цю допомогу надають певним категоріям людей, яких ми обираємо, реєструємо. І кожного місяця ці люди будуть отримувати гуманітарну продовольчу допомогу", — говорить Тарас Павлюс.

Загальна сума фінансування усіх п'яти проєктів — 750 тисяч гривень. Це стало можливо за сприяння Українського гуманітарного фонду та Карітас Україна.

Довідковий Миколаїв