Житлові субсидії в опалювальний період: як отримати допомогу зі сплати комунальних послуг

За інформацією: Суспільне.

У Миколаївській області станом на друге листопада 2024 року зареєстровано понад 35 тисяч отримувачів житлових субсидій. З першого жовтня Пенсійний фонд України автоматично перерахував житлові субсидії на опалювальний сезон 2024-2025 років тим громадянам, які вже отримують таку допомогу від держави.

Про це в етер "Українського радіо. Миколаїв" розповіла начальниця Головного управління Пенсійного Фонду України у Миколаївській області Олена Сичугова.

Хто має право на отримання субсидії в опалювальний період

За словами Олени Сичугової, до першого жовтня 2024 року кількість отримувачів житлових субсидій в опалювальний період була на вісім тисяч менше.

"Автоматично призначається субсидія один раз на рік, це відбувається у травні. Призначається субсидія на період з першого травня по 30 квітня наступного року. У жовтні ми робимо розрахунок на опалювальний період. Тобто тим, кому першого травня перепризначена субсидія, зараз, навіть якщо під час літнього періоду вона була нульова, автоматично призначається на опалювальний період", — говорить начальниця ГУ ПФУ у Миколаївській області.

Втім, каже Олена Сичугова, є категорії громадян, що мають звертатись щороку до ПФУ.

  • внутрішньопереміщені люди (ВПО), яким автоматично не перепризначають субсидії;
  • якщо у складі домогосподарства є люди, які зареєстровані, але там не проживають: надати довідки з місць навчання, роботи в іншому населеному пункті;

"Якщо підтверджуючі документи не можливо отримати, людина проживає за кордоном, на тимчасово окупованій території, органи місцевого самоврядування складають акт, у якому визначено, хто зареєстрований у домогосподарстві, а хто фактично проживає. Такий механізм дає можливість отримувати субсидію", — сказала Олена Сичугова.

"За даними перерахунку на опалювальний сезон кількість домогосподарств області у порівнянні з попереднім роком не змінилась: зараз — 35304, у минулому році — 35424. У неопалювальний сезон виплачувалась субсидія 27,4 тисячам домогосподарств".

Які документи та способи подання на призначення субсидії

Керівниця обласного управління ПФ говорить, на оформлення соціальної допомоги надають документи за встановленою формою.

"Заява, декларація, якщо житло не належить на праві власності тим, хто звертається за субсидією, то це договір найму житла. ВПО надають тільки довідку, що вони зареєстровані за цим домогосподарством. Можна звернутись до сервісного центру ПФ України незалежно від адреси проживання чи реєстрації людини, через уповноважених осіб або ЦНАП громад. Надіслати поштою на адресу територіального органу", — зазначила посадовиця.

Електронне направлення заяви та декларації здійснюється через:

  • портал "Дія";
  • мобільний застосунок Пенсійного фонду України;
  • вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.

"Якщо особі було відмовлено у субсидії на наступний рік через наявність боргів за комунальні послуги, то надати документи про сплату боргів або договір реструктуризації заборгованості".

Зі слів начальниці ГУ Пенсійного Фонду України у Миколаївській області, для отримання субсидії з початку опалювального сезону звернення має надійти не пізніше 30 листопада.

"Тобто протягом двох місяців після першого жовтня. Якщо звернення буде подано після першого грудня, субсидія буде призначатись з місяця звернення: якщо це грудень — з першого грудня, якщо січень — з першого січня", — додала Сичугова.

Випадки, коли субсидія не призначається

  • наявність заборгованості за комунальні послуги протягом трьох місяців і більше на понад 680 гривень;
  • заборгованість по аліментах терміном три місяці й більше одного з членів сім’ї;
  • у складі домогосподарства є хоча б одна повнолітня людина без офіційних доходів, з яких сплачено єдиний соціальний внесок;
  • площа квартири становить понад 130 квадратних метрів, будинку — понад 230 квадратних метрів. Не йдеться про багатодітні сім'ї, будинки сімейного типу;
  • будь-хто зі складу домогосподарства має у власності транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше п'яти років, крім мопеда і причепа; більше ніж один транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше 15 років;
  • відкрито депозит на понад 100 тисяч гривень або здійснена покупка на суму понад 50 тисяч гривень.

"Заборгованість — це найчастіший випадок відмови, коли перепризначаємо субсидію. У громадян є період до опалювального сезону вирішити ці питання, щоб не залишитись без допомоги держави", — говорить Олена Сичугова.

Субсидія на купівлю дров чи вугілля

Станом на друге листопада у Миколаївській області, зі слів очільниці управління ПФ, з нарахування субсидії на тверде паливо звернулось 8681 домогосподарство.

"Цього опалювального сезону, як і минулого, Уряд ухвалив постанову від 15 жовтня №1169 "Про надання додаткової підтримки населенню на придбання твердого пічного побутового палива в опалювальний сезон". Тобто продовжено додаткову підтримку на цей вид палива для мешканців, які не користуються централізованим опаленням, не використовують природний газ або електрику для індивідуального опалення. Звертатись додатково тим, хто вже оформив субсидію, не потрібно, вони вже є у списках ПФ", — поінформувала Олена Сичугова.

Читати ще

Читати ще Громада Миколаєва передала допомогу військовим 123 бригади ТрО — Сєнкевич

Читати ще На Миколаївщині за добу виникло шість пожеж, з яких п’ять — у житловому секторі

Довідковий Миколаїв