Життєво необхідні знання: у Миколаєві дітей навчали основ тактичної медицини

За інформацією: Суспільне.

Манекен для відпрцювання тампонування ран. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

У Миколаєві організували тренінг з домедичної допомоги для вихованців патріотичного гуртка. Учасники приїхали з Зеленоярського ліцею Веснянської громади. Їх вчили тампонувати рани, накладати турнікет, зупиняти кровотечі.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла керівниця Миколаївського навчально-тренувального центру тактичної медицини "Колесо" Зоя Філіппова.

Спершу діти вчилися на собі: накладали турнікет на власну руку. Далі — зупиняли умовну критичну кровотечу на своїх ногах.

Учасники накладють собі турнікет, 2 грудня 2023 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Після відпрацювань дітей поділили на пари, щоб потренуватися одне на одному за ролями — "поранений" та "той, хто рятує". Для створення більш реалістичних умов ті, хто надав допомогу, мали кілька разів присісти, пообертатися в один бік, потім в іншу сторону. І вже після підходити до напарника.

Діти розділилися на пари і відпрацьовують отримані знання, 2 грудня 2023 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Шістнадцятирічний Сергій першим спробував зупинити штучну кров.

"Я думаю, що це дуже корисно, і для власної безпеки, і для довколишньої безпеки. Тому що в наш час це дуже важливо, коли триває війна. І навіть в цивільному житті це дуже важливо, для того, щоб надати допомогу якійсь людині", — розповів учасник тренінгу Сергій.

Інструменти для порятунку життя. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Наступний етап відбувався за легендою: в пораненого дві критичні кровотечі. Одну з них можна зупинити турнікетом, іншу — прямим тиском на рану з подальшим тампонуванням.

"На тренінгах я не була. Але була на підготовчих таких змаганнях для цього. Сьогодні ми зупиняли кров, кровотечу. Накладали джгути, турнікети. Зупиняли кров відкритих ран", — сказала учасниця тренінгу Кіра.

Тампонування рани на манекені, 2 грудня 2023 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

У курс входять навички допомоги при гіпотермії, контролю кровотеч, порушення дихання тощо. Все те, що може знадобитись в екстреній ситуації, говорить керівниця миколаївського навчально-тренувального центру тактичної медицини "Колесо" Зоя Філіппова.

"Нас запрошують до шкіл, нас запрошують до ліцеїв і взагалі до навчальних закладів. І учні приїздять сюди до нас. Фідбек: головне, що в них горять очі, вони хочуть навчатися. І це дуже видно. Коли цікаво, коли дітям цікаво, коли цікаво дорослим. Взагалі, наші діти вимушені трохи зарано дорослішати", — розповіла Зоя Філіппова.

Тренінг тривав шість годин. Долучилися семеро учасників віком від 13 до 16 років.

Довідковий Миколаїв