Катували та знущалися з цивільних на Миколаївщині: завершено досудове розслідування щодо військових РФ

Коробка від російського пайка. Ілюстративне фото: УНІАН

На початку листопада 2023 року двом окупантам оголосили про підозру у жорстокому поводженні з цивільним населенням на території Миколаївщини. Станом на 4 січня 2024 року досудове розслідування завершене, а обвинувальний акт скеровано до суду.

Про це повідомляє Головне управління Нацполіції у Миколаївській області.

Окупанти підозрюються у жорстокому поводженні, вчиненому групою людей, з місцевими мешканцями на колишній тимчасово окупованій території Миколаївської області.

У ході досудового розслідування правоохоронці встановили, що до цього причетні військовослужбовці 126-ї окремої гвардійської мотострілецької бригади РФ 22 та 41 років, із місцем постійної дислокації у Сімферопольському районі АР Крим.

У липні 2022 року в одному із селищ Шевченківської громади Миколаївського району, яке тоді було тимчасово окупованими, вони та інші, наразі невстановлені військові РФ, застосовували до семи місцевих жителів фізичне та психологічне насильство, а також катували їх з метою отримання відомостей про людей, які чинили опір окупантам.

На початку листопада минулого року за сукупністю вчинених злочинів двом військовим РФ слідчі поліції заочно оголосили про підозруза частиною 2 статті 28, частиною 1 статті 438 Кримінального Кодексу України у жорстокому поводженні з цивільним населенням та іншому порушенні законів та звичаїв війни.

Нині слідчі спеціалізованого відділу слідчого управління ГУНП в Миколаївській області за процесуального керівництва Миколаївської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні.

Матеріали кримінального провадження із обвинувальним актом передані до суду.