Катував жителів Снігурівщини. На Миколаївщині повідомили про підозру командиру Збройних сил РФ

Командир другої групи спеціального призначення 23 загону спеціального призначення «Оберег». Фото: Миколаївська обласна прокуратура

На Миколаївщині прокуратура заочно повідомила про підозру у порушенні законів та звичаїв війни командиру другої групи спеціального призначення 23 загону спеціального призначення "ОберегВійськова частина 6830, місто Челябінськ." Уральського округу військ національної гвардії РФ. Чоловік віддав накази підлеглим військовослужбовцям щодо незаконного утримання та катування жителів Снігурівщини.

Про це повідомила Миколаївська обласна прокуратура.

За інформацією слідчих, командир Збройних сил РФ з позивним "Сибирь", перебуваючи в тимчасово окупованому місті Снігурівка Баштанського району Миколаївської області, віддав накази підлеглим військовослужбовцям щодо незаконного утримання та катування чотирьох місцевих мешканців, серед яких молода жінка.

Ув’язнених по одному заводили до різних кімнат будинку та гаража, де знущались, били, катували та імітували постріли біля голови, погрожували вбивством та застосовували психологічний тиск з метою отримання інформації про місця розташування військовослужбовців Збройних сил України, територіальної оборони, а також схиляли їх до співпраці.

Санкція статті Частина перша статті 438 Кримінального кодексу України.передбачає позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років.