Україна і Польща повинні інтенсифікувати співпрацю у сфері ОПК, оскільки обидві країни мають свої сильні сторони.
Таку думку в коментарі кореспондентові Укрінформу висловив співголова польсько-української міжпарламентської групи у Сеймі Польщі Марцін Босацький.
«Оборонна промисловість обох країн може багато дати одна одній. Зараз Україна є світовою суперcилою у питаннях безпілотників та ракет. У нас також є кілька переваг, і ця співпраця не тільки могла б, але й повинна бути міцнішою»,- наголосив Босацький.
За його словами, політика Польщі щодо України «залишається незмінною» при змінах і непевності щодо політики Вашингтона по відношенню до Києва.
Він наголосив, що Польща «будує коаліцію з підтримки України в середині Європи». Водночас політик закликав українців «не дуже прив’язуватися» до ідеї міжнародної миротворчої місії в Україні, оскільки вона буде реалізована лише тоді, коли буде досягнуто перемир’я.
Читайте також: Польща замовила для своєї армії 111 БМП Borsuk
«Але на даний момент навіть до перемир'я дуже далеко. Ми бачимо, що Путін посилює обстріли України, а не зменшує їх»,- підкреслив політик.
Він наголосив, що англійські і французькі військові не приїдуть в Україну, поки триватимуть бойові дії.
«Мені здається, що більш реалістичним є сценарій, що ми й надалі намагатимемося посилити санкції проти Росії, продовжуватимемо підтримувати Україну протиповітряною та протиракетною обороною, й навчатимемо українські війська, зокрема у Польщі»,- підкреслив Босацький.
Він додав, що це все треба буде робити, маючи надію, що США зможуть домовитися з Росією про справедливий мир, наголошуючи, що це може зайняти певний час.
Політик звернув увагу, що російська пропаганда в публічному просторі стає сильнішою, дедалі міцнішими є крайні політичні сили. Водночас, він висловив переконання, що «переважна більшість поляків підтримує Україну та хоче й надалі робити це у політичному та військовому плані».
Читайте також: Зеленський показав делегації Бельгії безпілотники, які виробляє український ОПК
«Навіть якщо в публічному просторі Польщі з’являються крайні чи радикальні антиукраїнські політики, то їх усе ж меншість. Політика Польщі залишається незмінною, особливо на фоні змін та невизначеності у контексті подальшої американської політики щодо України»,- констатував Босацький.
Як передавало агентство, Командування Сухопутних військ США в Європі і Африці оголосило про заплановану передислокацію американської військової техніки і особового складу з Ясьонки (Польща), до інших місць дислокації в країні.
США передають командування хабом Ряшів-Ясьонка з допомогою для України союзникам по НАТО згідно з рішенням Альянсу, але війська, які там дислокувалися, не залишатимуть межі Польщі.
Фото: PAP