Кожен з історією: у Миколаєві знайшли дім для безпритульних тварин

За інформацією: Суспільне.

Цуценя знайшло новий дім, 24 грудня 2023 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Трилапий "директор виставки" Чаплін, шестирічний пекінес Патрік та цуценята зі Станіслава, привезені військовими. У миколаївському Каштановому сквері відбулась виставка-прилаштування бездомних собак. Організували її представники зоозахисної організації "Друзі поруч".

Про це з місця події повідомив кореспондент Суспільного.

Псу Чапліну приблизно три роки. Він пережив ампутацію кінцівки. Знайшли травмовану тварину в Корабельному районі Миколаєва, а оперували в Одесі, говорить волонтерка Аліна. Сьогодні на песику краватка-метелик в кольорах українського прапора. Жартома Чапліна називають "директором виставки", бо приковує до себе увагу відвідувачів, пояснює Аліна.

"Пес почуває себе набагато краще без тої лапи. Бігає, копає, живе звичайним життям. Дуже полюбляє з собачками погратися. Дуже любить людей", — розповіла Аліна.

«Директор виставки» Чаплін, 24 грудня 2023 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Поїде до нового будинку шестирічний пекінес Патрік — його нова господарка Тетяна цілеспрямовано прийшла за цим песиком, побачивши його світлини у соцмережах.

"Фотографію побачила. Тільки за пекінесом і тільки за ним прийшла. Тому що все життя утримувала пекінесів і ось через війну дівчинка померла від вибухів. Серце, проблеми. Дуже тяжко, 9 років вона прожила в мене. Без собак я не можу. Не можу просто", — говорить нова власниця песика.

Тетяна і пікенес Патрік

Тетяна і пікенес Патрік

Всього на виставці 40 собак. Вони різного віку, статі, розміру. Песики перебувають на перетримці вдома у волонтерів. Серед них цуценята, яких привезли з Херсонщини.

"Ці цуценята з мамою приїхали зі Станіслава, військові привезли. Було десять, п'ятьох прилаштували і залишилося п'ять. Хлопчики та одна дівчинка", — розповіла волонтерка зоозахисної організації "Друзі поруч" Ксенія.

Цуценята, 24 грудня 2023 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Людмила, яка курує діяльність волонтерів, говорить, що цьогоріч організація прилаштувала понад двісті "хвостиків".

"Найбільше прилаштовуються на виставках. Виставки — це прям топ. Інстаграм наш, він потроху розкручений — інстаграм прилаштовує. Буває таке, от нещодавно два цуценята із Станіслава прилаштували через групу в фейсбуці "Хочу додому". Прям один за одним через цю групу прилаштували. Кожен раз по-різному, буває так що люди знають нас як зоозахисників і звертаються до нас наші знайомі", — розказала організаторка виставки-прилаштування Людмила.

Собака-поліцейський

Собачий носик

Цуценя

Цуценя у рожевому комбінезоні

Пес

Цуценя

Всі собаки на подібних виставках оброблені від паразитів, майже всі мають два щеплення і стерилізовані, говорить Людмила. Останні дві процедури залежать від віку песиків. Під час виставки 24 грудня прилаштували 16 собак.

Довідковий Миколаїв