Колорит традицій: у Миколаєві створюють писанки перед святом Великодня

Писачки для розпису великодніх яєць. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Миколаївської писанки не існує?

Поняття "миколаївська писанка" має збірний характер, адже виникла завдяки поєднанню херсонських та одеських орнаментів.

"Саме наша миколаївська писанка — не збереглася. Тому що наш регіон було заселено дуже швидко. До нас приїжджали люди з багатьох регіонів, губерній й вони привозили свої звичаї, навички та традиції. Але ми зібрали у своїй писанці найкраще", — розповідає Ольга.

Писанки. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Писанки південного регіону

За словами Ольги Зайцевої, відрізняються писанки півдня — лаконічністю, великими символами, які повторюються.

"Це і козацькі левади, хвилі, крутороги та зірки. Херсонщину завжди можна пізнати по зеленим, чорним, рожевим кольорам. Це такі невеличкі квіточки, і багато ліній. Херсонщина — завжди впізнана. А Одещина – це хвилі та Чорне море. Характерні кольори одеської писанки — зелені, жовті, червоні та чорні", — розповідає Ольга.

Писанки Одещини та Херсонщини. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

"Школа писанкарства"

Великдень — це магічне свято та важливе для християнського світу.

Ілля разом із другом прийшов до "Школи писанкарства", щоб створити оберіг на цілий рік.

"Я намалював яєчко зі сонечком", — говорить Ілля.

Ілля — відвідувач «Школи писанкарства». Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Щорічно писанки створює і Юлія. Жінка прийшла до "Школи писанкарства" разом з донькою, аби потренуватися перед Великоднем.

"Взагалі важливо знати свою історію, свої коріння, звідки ми пішли і як нам далі теж жити", — каже Юлія.

Юлія — відвідувачка «Школи писанкарства». Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

За словами Ольги Зайцевої, долучитися до створення писанки можуть всі охочі.