До Конституційного суду надійшло подання від Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця стосовно конституційності окремих положень закону „Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану“.
Як передає Укрінформ, про це інформує пресслужба суду.
Зазначається, що омбудсман просить КС перевірити на конституційність положення речення другого абзацу другого та абзацу третього частини першої статті 12, а також абзацу другого пункту 3 розділу „Прикінцеві положення“ закону „Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану“ № 2136-ІХ від 15 березня 2022 року.
Зокрема, автор подання оспорює положення закону, у якому йдеться, що у період дії воєнного стану надання працівнику будь-якого виду відпустки, крім відпустки у зв’язку з вагітністю, пологами і усиновлення дитини, понад щорічну основну відпустку за рішенням роботодавця може здійснюватися без збереження заробітної плати. А надання невикористаних днів такої відпустки переноситься на період після припинення або скасування воєнного стану. При цьому за рішенням роботодавця невикористані дні такої відпустки можуть надаватися без збереження заробітної плати.