Королівство Данія виділила нові пакети допомоги для Миколаївщини у розмірі 44 мільйони євро

Данія затвердила два пакети фінансової допомоги Україні на суму 64 мільйони євро, з яких 44 — будуть залучені на підтримку Миколаївської області. Гроші спрямують на енергетику, водозабезпечення та відновлення критичної інфраструктури.

Про це 17 вересня повідомили у Миколаївській обласній військовій адміністрації.

Допомога була узгоджена під час засідання Координаційного комітету партнерства між Миколаївщиною та Королівством Данія, йдеться у повідомленні.

"Ми прийняли рішення про виділення 64 мільйонів — це данська підтримка для України та Миколаївської області. Тут великий акцент на енергетику для наших основних місій".

"Україна та Миколаїв стикаються з важкою зимою, і ми хочемо зробити місто максимально стійким. І саме тому основна частина того, що ми збираємося витратити тут, буде присвячено енергетиці", — заявив Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Данія в Україні Олє Егберг Міккельсен.

Крім того, допомога охоплює водозабезпечення, відновлення критичної соціальної інфраструктури, залучення інвестицій та підтримку жителів у відновленні після криз, зазначають в обласній адміністрації.

"Ми обговорили політику безпеки, що ми будемо працювати в різних напрямках. Також обговорили антикорупційну ініціативу, що ми будемо співпрацювати і створювати відповідні підрозділи в обласній адміністрації", — сказав очільник ОВА Віталій Кім.

Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Данія в Україні Олє Егберг Міккельсен разом з очільником ОВА Віталієм Кімом під час засідання Координаційного комітету партнерства між Миколаївщиною та Королівством Данія. Миколаївська ОВА

За словами Олє Міккельсена, ця допомога передбачає підтримку Миколаївщини від данського бізнесу. А саме, відбудову та модернізацію Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова. А також за програмою будівництва соціального житла забезпечення області модульними, а міста – багатоквартирними будинками.

Під час зустрічі було обговорено забезпечення підзвітності підприємств регіону. Кім зазначив, що місцева влада буде сприяти прозорості та доброчесності у використанні наданої допомоги.

Читати ще

Читати ще «Стабільно небезпечна»: Кім розповів про безпекову ситуацію на Миколаївщині