Корупція, рейдерство і колабораціонізм: експерт назвав найбільші виклики для України під час війни

Найголовнішими викликами для України в умовах війни є корупція, рейдерство та колабораціонізм.

Про це заявив директор Інституту «Інтермаріум» Валентин Гайдай під час круглого столу в Укрінформі.

«Ми виділили три головні виклики, з якими необхідно боротися і на які необхідно звертати увагу суспільства, аналітичної сфери, журналістів і взагалі громадськості. Це, безумовно, корупція, рейдерство та колабораціонізм», — сказав він.

Натомість народний депутат 3-го скликання Артур Білоус висловив думку, що зараз корупція стала більш цинічною. «Якщо порівнювати з дев’яностими роками, то я думаю, що ситуація сьогодні куди гірша, оскільки корупція стала більш цинічною, і особливо це відчувається в умовах війни. Вона стала більш захищеною з юридичної точки зору. Корупційні чи рейдерські дії прикриваються тими чи іншими ухвалами суду», — сказав Білоус.

Водночас він сумнівається, що корупцію можливо знищити, адже «вона є в природі людини», тому, на його думку, слід говорити про мінімізацію цього явища.