«Краще воювати там, ніж у нас на землі»: командир батальйону миколаївських морпіхів про бої на Курщині

За інформацією: Суспільне.

Воїни 501 окремого батальйону морської піхоти миколаївської 36 окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського беруть участь у військовій операції у Курській області Росії. Станом на сьоме жовтня на певних ділянках бійці стримують штурми військових РФ.

Про особливості бойових дій на цьому напрямку, ситуацію на передовій розповів командир 501 окремого батальйону морської піхоти на псевдо Локі.

"Поздвонив командир бригади і сказав, що випала велика честь представляти морську піхоту в такій компанії. Я розумів, що численість наша маленька, що трошки ми покоцані, хлопці ще на позиції, їх ніхто ще не міняв у Вовчанську, але краще воювати там, ніж у нас на землі".

"З ходу вступали у бій"

Локі розповів, бійців з десантно-штурмової роти на позиції у Вовчанську поміняли о третій ночі, о сьомій ранку вони заходили в Курську область на підкріплення та просування населеними пунктами.

"Постановка завдань, пару годин на сон, збори і наступного ранку ми вже рухались колоною через кордон, де з ходу вступали у бій. Зайшли, забрали перші населені пункти і штурмували ці позиції. Перші бої ми застали у Снагості. Там був інший підрозділ, грубо кажучи, увірвався в населений пункт, після чого вступили у бій вже мої бійці і продовжили. Закріпились і наступного ранку відразу розпочалась зачистка міста", — говорить військовий.

Командир 501 окремого батальйону морської піхоти Локі Скрін з відео 36 ОБрМП

Командир на псевдо Локі рацією спілкується з бійцями Скрін з відео 36 ОБрМП

Місце влучання морпіхів по російських позиціях Скрін з відео 36 ОБрМП

Розбита російська техніка на дорозі у Курській області Скрін з відео 36 ОБрМП

Каже, група під час зачищення однієї з вулиць стикнулась з опором російських військових.

"Після чого уразила бойовими машинами. І через поле вибігла велика кількість противника, яка просто бігла по полю. Багато, десь до 30 людей. Були взяти у полон певні військовослужбовці, які добровільно виходили, деяких довелось змусити здатися. Після чого ми закріпились у населеному пункті", — сказав комбат.

До наступного населеного пункту — Апанасівки — морпіхи зайшли не відразу, говорить військовий. Там також взяли військових РФ у полон.

"Вдало групою з десяти людей на бронетехніці зачистили взводний опорний пункт росіян. Після чого наступна група по головній дорозі заїхала в населений пункт, де зустріла опір. З першого разу у нас не вийшло. Ми перегрупувались і з другого заходу вже зайшли. Почалась зачистка населеного пункту. Всіх, хто здавався, брали в полон. Місцевому населенню пропонували виїхати в Україну, щоб не потрапляли під обстріл. Бо ми розуміли, що один день затишшя, після чого їхні їхніх же будуть вбивати", — згадує Локі.

Дорожний знак з написом «Суджа, Д’яконово, Суми». Скриншот з відео 36 ОБрМП

Про місцеве населення

Українські військові, каже Локі, допомагають жителям сіл, що залишились, адже гуманітарна ситуація складна.

"Мирне населення ми багато зустріли. Зайшли у хату, сидить бабця з дідом: "Здраствуйте, що допомогти?" Дали води, якогось сухого пайка. У них там тиждень вже світла немає, вони не мають чого їсти. "Візьміть. Давайте, може, виїдете в Україну? Потім вернетесь. У вас ніхто не буде забирати цю землю". Ні, вони там сидять. Потім бах, пару "прильотіків" від своїх же, підбігла: "Так і так, заберіть", — говорить командир 501 окремого батальйону морської піхоти.

"Як вони знищують українські міста, так вони знищують і свої, причому нещадно. Хоч знають, що там є мирне населення. Вони його знищують нещадно.

Автівка, що згоріла внаслідок бойових дій. Скриншот з відео 36 ОБрМП

"Ми вклинились вже в їхню оборону"

За словами Локі, російські війська станом на жовтень 2024 року підтягнули резерви, артустановки, застосовують безпілотні апарати.

"На даний момент ми вклинились вже в їхню оборону, де доведеться наносити вогневе ураження масоване і вибивати їх з позицій, щоб вони не могли закріплятись. Зрозуміло, ми не стоїмо на місці. Ось сьогодні була спроба прорватись. П'ять морських піхотинців просто нахлобучило 20 дебілів, і вони далі не рипнулись ні в яку сторону. Причому навздогін 120-ті міни як полетіли, то вони бігли по тій посадці", — говорить командир батальйону.

"У Курську область я з хлопцями перший заходив, з ними був постійно. І вони знали, що бій йде, і у метрах 150 я з ними. І так зараз всі командири рот, всі командири взводів, заступники командирів батальйону, офіцери з сержантами, матросами сидять, виконують чи штурмові дії, чи рейдові дії, чи оборону. Всі без винятку.

Що відомо про бої в Курській області

  • Президент Володимир Зеленський нагадав, 6 жовтня виповнилося два місяці, як Збройні сили України розпочали військову операцію у Курській області Росії. За його словами, це стало важливим етапом російсько-української війни.
  • 6 серпня у Росії заявили, що українські війська прорвали кордон, зайшли на територію Курської області та почали там своє просування.
  • 15 серпня стало відомо, що Україна створила військову комендатуру в Курській області РФ, її очолив генерал-майор Едуард Москальов.
  • Операція в Курській області Російської Федерації (РФ)дозволила "відволікти" на цей напрямок 40 тисяч російський військових з українських територій.

Читати ще

Читати ще Поповнення у миколаївських родинах: минулого тижня народилися 108 дітей

Довідковий Миколаїв