Кропітка робота: миколаївець створює мініатурні копії українських маяків

За інформацією: Суспільне.

Андрій Шинкаренко з маяками. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

У Миколаєві моделіст Андрій Шинкаренко створює колекцію мініатюрних маяків України. Чоловік вже зробив шість екземплярів, оригінали яких розташовані на півдні, зокрема на Миколаївщині та Одещині.

Про хобі та специфіку роботи з мінікопіями моделіст розповів кореспондентам Суспільного.

Моделіст Андрій Шинкаренко показує роздруковані маяки з південного узбережжя Чорного моря. Всього в країні Андрій нарахував їх близько 60.

"Це такий цікавий маяк, це маяк з острова Зміїний. Який зараз знають, я вважаю, майже все населення земної кулі. Ці маяки — це те що розташовано у Миколаєві. Це Широка Балка. Сіверсів задній маяк, це теж Сіверсів передній маяк", — показує моделіст.

Станіслав-Аджигольський, Ожарський, з острова Зміїний, Сіверсів задній, Сіверсів передній та Джарилгацький маяки. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Також вже роздрукований Ожарський маяк, який розбили під час Другої світової. Є маяк з острова Джарилгач та Станіслав-Аджигольський. Ці мінікопії роздруковані на 3D-принтері. Процедура триває близько 20 годин.

"Найскладніше це креслення. Тому що 3D-модель це дуже кропітка робота з кресленнями, з фотоматеріалами, історичні документи", — говорить Андрій Шинкаренко.

Моделіст Андрій Шинкаренко

Мінікопії маяків у руках моделіста

Передній Сіверсов маяк

Джарилгацький маяк

Підготувавши дані і креслення, та роздрукувавши модель, її збирають та фарбують. На моделях витримують всі елементи фасадів та конструктивних особливостей.

"На цьому маяку, у цьому віконці, стояв дуже потужний ліхтар. А зараз технології змінюються і ми от тут зробили такі дві маленькі стійки. І це вже сучасне обладнання, яке дає сигнали на кораблі", — показує копію Заднього Сіверсова маяка моделіст.

Задній Сіверсов маяк. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

На стінах маяка з острова Зміїний можна побачити український тризуб. Станіслав-Аджигольська модель має гіперболоїдну конструкцію однотипну з миколаївською вежею Шухова, модель якої можна побачити на виставці "Світ в мініатюрі", що експонується в краєзнавчому музеї.

Маяк з острова Зміїний. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Зараз моделі виконані в довільному масштабі. Партіями, по ходу виготовлення, ці фігурки передаватимуть в Миколаївський музей суднобудування та флоту. Згодом, деякі моделі доповнять виставку "Світ в мініатюрі" в масштабі один до вісімдесяти семи.

Довідковий Миколаїв