За інформацією: Суспільне.
У Миколаївських водоймах підвищена концентрація кишкової палички та знайдено холероподібний вібріон. Вразливими групами населення на міських пляжах є діти, вагітні, люди похилого віку і люди з імуносупресивними станами та хронічними захворюваннями.
Про це кореспондентам Суспільного розповів в. о. генерального директора державної установи "Миколаївський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України" Михайло Микитенко.
За його словами, у результаті щорічного моніторингового дослідження поверхневих водойм міста та області збудників інфекційних та вірусних-інфекційних хвороб не зареєстровано.
"Збудників шигельозу, кампілобактеріозу, сальмонельозу не виявлено. Водночас на пляжі "Стрілка" було виявлено ентерококи у більш ніж півтора раза більше від норми. У воді в межах рекреаційної зони Намив та на пляжі "Чайка" зафіксовано концентрацію кишкової палички, що перевищує норматив у шість разів", — говорить Михайло Микитенко.
Люди на одному з пляжів в Миколаєві, 16 липня 2025 року . Суспільне Миколаїв/Роман Волинський
Посадовець каже, холерного вібріона не виявили, проте знайшли холероподібний вібріон. Він не викликає холеру у людей, але все ж може спричинити певні симптоми шлунково-кишкових розладів.
Люди на одному з пляжів в Миколаєві, 16 липня 2025 року . Суспільне Миколаїв/Роман Волинський
Головна порада — купатися лише в тих місцях, які дозволені органами місцевого самоврядування. Це мають бути спеціально обладнані зони, передбачені для купання людей, говорить Микитенко.
"Найголовніше — не ковтати цю воду й утриматися від купання, якщо на тілі є відкриті рани".
Чоловік рибалить у воді, 16 липня 2025 року. Суспільне Миколаїв/Роман Волинський
Місцева жителька Анастасія приходить на пляж мікрорайону Намив через день. Жінка розповідає, у брудній воді не купається, тільки засмагає на сонці.
"Біля води, все ж таки, повітря свіже — свіжіше, ніж у квартирі чи десь у місті, навіть на подвір’ї. З дітьми, звісно, треба бути обережнішими, тому що вони можуть наковтатися води, тобто батьки повинні пильно стежити. А дорослим, звісно, простіше: краще контролюєш себе, не так активно лізеш у воду, не ковтаєш її", — говорить Анастасія.
Місцева жителька Анастасія на пляжі в мікрорайоні Намив. Суспільне Миколаїв/Роман Волинський
Місцева жителька Варвара каже, приходить купатися на пляж один-два рази на місяць.
"Вода, ну, не дуже чистою виглядає. Звісно, це трохи бентежить, але все ж хочеться покупатися — і тому ходимо. Офіційної заборони немає, тож не завжди замислюємося над тим, що може статися через бактерії у воді", — розповідає Варвара.