Легіон «Циклон» ГУР вдарив по російських окупантах на Кінбурнській косі

На початку серпня легіон Головного управління розвідки України з дронів вдарив по російських окупантах на Кінбурнській косі, що на Миколаївщині. Зокрема по техніці, спостережних пунктах та особовому складу.

Відео своєї роботи розвідники опублікували у телеграм-каналі легіону.

На відео, яке опублікував легіон "Циклон", видно, як українські військові завдають ударів з дронів по позиціях російської армія на Кінбурнській косі.

Українським розвідникам дронами вдалося знищити зброю та техніку російських окупантів, особовий склад та спостережні пункти.

Розвідники управляють дронами. Скриншот з відео ГУР

Що відомо про роботу українських військових на Кінбурнському півострові

• Українські військові 11 серпня встановили ще один прапор на Кінбурнському півострові, що на Миколаївщині. Про це 12 серпня повідомив керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко.
  • Дев'ятого серпня 2024 року українські розвідники атакували росіян на окупованій Кінбурнській косі. У результаті рейду захисники знищили шість бронемашин й близько 30 військових. Про це повідомили у пресслужбі Головного управління розвідки МО України.
  • Під час місії на косі спецпризначенці атакували укріплення росіян на їхніх позиціях "Кінбурнська фортеця" та "морський вокзал" й "пам’ятник Суворову", йдеться в повідомлені розвідки.
  • У десантній операції були залучені підрозділи "Химера", "Стугна", "Paragon", "Сибірський батальйон", "Терор" у складі спецпідрозділу Тимура ГУР МО України за підтримки Військово-морських сил та у взаємодії з іншими складовими Сил безпеки й оборони.
  • Кінбурнська коса — піщана коса, розташована в Миколаївській області, є частиною Кінбурнського півострова і має статус першого в Україні регіонального ландшафтного парку. До окупації на півострові довжиною близько 40 км було найбільше в Європі поле диких червонокнижних орхідей, ліси, а також рожеві озера і понад 4700 видів тварин.
  • Російські збройні сили зайшли на територію півострова у березні 2022 року зі сторони суходолу в Херсонській області. Це дозволило їм встановити контроль над значною ділянкою морської акваторії Чорного моря, адже коса розташована в стратегічному місці — тут сходяться виходи із портів Херсона (Херсонський морський торговельний порт) та Миколаєва (Морські торгові порти (МТП) "Миколаїв", "Ольвія" та "Ніка-Терра"). Окупувавши косу, російські військові фактично заблокували виходи з цих портів. Контролюючи Кінбурнську косу, російські військові постійно обстрілюють Очаків.

Читати ще

Читати ще Лікувати єдністю рани від війни: тиждень на Миколаївщині у фотографіях