Лідери ЄС підтримали Україну: Росія не має перемогти

Глави держав та урядів ЄС, які зустрілися у Брюсселі в форматі Європейської Ради, у прийнятому підсумковому документі засудили російську агресію проти України, підтвердили підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, та наголосили, що Росія не має перемогти у своїй загарбницькій війні.

Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться у висновках Європейської ради по Україні, які оприлюднені на сайті Євроради.

«Європейська рада підтверджує рішуче засудження російської агресивної війни проти України, яка є показовим порушенням хартії ООН, та підтвердила продовження підтримки незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України у її міжнародно визнаних кордонах. Вона також підтверджує непохитні зобов’язання Європейського Союзу надавати Україні та її народу політичну, фінансову, економічну, гуманітарну, військову та дипломатичну допомогу, так довго, як буде необхідним, та настільки інтенсивно, наскільки це необхідно. Росія не має перемогти», — наголошується у прийнятому рішенні європейських лідерів.

Європейська рада підтвердила також підтримку для всебічного, справедливого та тривалого миру, на основі Хартії ООН та міжнародного права, та згідно з ключовими цілями та принципами української Формули миру. Зокрема, у розвиток першого Саміту миру в Україні ЄС та його країни-члени будуть продовжувати інтенсивне глобальне залучення для розбудови якомога ширшої міжнародної підтримки цієї ініціативи.