Лікування, турбота та нові сім’ї. Як на Миколаївщині рятують безпритульних собак

За інформацією: Суспільне.

На Миколаївщині у Вознесенському центрі утримання безпритульних тварин рятують та лікують собак з травмами й шукають нових господарів. Протягом 2024 року вдалося прилаштувати 42 тварини.

Як працює притулок кореспондентам Суспільного розповіла завідувачка центру утримання безпритульних собак Наталя Возна.

У Вознесенську пункт тимчасового утримання безпритульних собак працює з 21 січня 2022 року. Завідувачка закладу Наталя Возна каже, наразі вони утримують 120 собак — різного віку та порід.

"Наша місія у тому, щоб знизити популяцію собак у місті, тобто ми відловлюємо собак, стерилізуємо. Якщо собака хвора, ми її лікуємо, якщо самі не можемо, то звертаємося до других клінік, в інші міста", — розповідає Наталя Возна.

Наталя Возна. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

У центрі Наталя працює зі своїми помічницями. Фінансово допомагають волонтери, жінка додає, гроші спрямовують на оплату лікування тварин, які потрапляють до притулку з травмами.

"Останній раз ми возили троє собак, одну звати Аріша, у неї перелом хребта та розрив спинного мозку. Зараз ми шукаємо, хто зможе її забрати за кордон, і дві собаки проходять далі лікування у Києві".

Собака Аріша. З архіву Наталі Возної

Знімок хребта Аріши. З архіву Наталі Возної

Доглядальниця Аїда Гроголь працює у центрі вже рік. Втім, ще до працевлаштування приходила до собак погратися.

"Першим сюди прийшов працювати мій свекор, я коли дізналась, постійно казала: "А можна я прийду?" Він говорив: "Мабуть, не можна, тут же не просто так. Тут не можна перебувати стороннім". Але немає нічого неможливого, приходили потайки від пані Наталі, щоб вона не знала", — говорить Аїда.

Аїда Гроголь. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

Жінка зазначає, знайти спільну мову з тваринами їй вдається одразу. Втім, є собака, з якою вона не працює.

"У мене абсолютно до всіх є підхід, окрім одного нашого "спайчика-зайчика". Я не знаю, з якої причини він мене не злюбив, просто з самого початку. Я підходжу до вольєра, він настільки хоче мене з'їсти, що готовий вирвати той вольєр", — розповідає Гроголь.

Собака у Вознесенському центрі утримання безпритульних тварин. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

Собаки у Вознесенському центрі утримання безпритульних тварин. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

Собака у Вознесенському центрі утримання безпритульних тварин. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

Собаки у Вознесенському центрі утримання безпритульних тварин. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

До притулку також привозять цуценят та собак маленьких порід, одну з таких забрала додому доглядальниця Галина Ґетте.

"Привезли собачку, її хотіли втопити (попередні господарі — ред.), вона сама маленька, типу чихуахуа. Нікуди її було дівати, не посадиш же її у вольєр до великих собак. Я кажу: "Все, я забираю". Хоча в мене вдома три собаки: вівчарка та двоє простих, і я її взяла", — говорить Галина.

Галина Ґетте. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

Наталя Возна додає, що у центрі перебувають собаки з різним характером, до особливо агресивних у них інший підхід.

"16 собак, ми їх не випускаємо. Вони будуть довічно тут, але у нас бували випадки, що агресивних собак брали люди додому і там з собаками вже налагоджували хороший контакт", — говорить Возна.

Наталя Возна тримає собак на руках. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

Загалом протягом 2024 року вдалося прилаштувати 42 тварини. Завідувачка центру говорить, тварин забирають у різні міста України, а також за кордон.

Читати ще

Читати ще «Безпритульні тварини — це результат дії людини». Як Миколаїв вирішує проблему з бездомними собаками та котами

Довідковий Миколаїв