«Ліс — довготривалий процес, він буде існувати сотні років». У Миколаївській області висадили сосну кримську

За інформацією: Суспільне.

На території Щербанівського лісництва Миколаївської області станом на листопад 2024 року триває осіння висадка дерев. До процесу долучилися військовослужбовці, працівники лісгоспу та місцеві жителі. У планах — засадити приблизно 30 тисяч саджанців сосни кримської.

Подробиці журналістам Суспільного розповіла начальниця Вознесенського лісового відділення філії "Південний лісовий офіс" Антоніна Чикачова.

Перед тим, як садити дерева, територію обстежили екологи й перевірили, чи підлягає вона лісорозведенню. На території лісництва фахівці планують засадити чотири гектари земель. Зі слів Чикачової, актуально вирощувати мішані ліси: два ряди сосни кримської, один — супутньої породи.

"Особливо, що стосується хвойних насаджень, для того, щоб певною мірою запобігати розповсюдженню шкідників, розповсюдженню пожеж, якщо вони, не дай Боже, можуть трапитися", — говорить Антоніна.

Начальниця Вознесенського лісового відділення філії «Південний лісовий офіс» Антоніна Чикачова. Миколаївщина, листопад 2024 року. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

За словами директора філії "Південний лісовий офіс" державного підприємства "Ліси України" Олександра Грицая, в області протягом 2024 року запланували засадити 3600 гектарів земель: 1300 — навесні, інші — восени. Переважно це дуб звичайний та сосна кримська. Чоловік каже, восени більш сприятливі погодні умови й дерева можна висаджувати у довший період часу.

"Найменш лісиста територія після Запоріжжя — це Миколаївська область. А як всім відомо, без лісу поля не буде, і це всі аграрії так само підтверджують. Це і вітрова ерозія, і полезахисні смуги, і щоби ґрунт не вивітрювався, однозначно треба засаджувати", — пояснює Олександр Грицай.

Сіянець сосни прикопаний у землю. Миколаївщина, листопад 2024 року. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Для ручної посадки дерев фахівці використовують так званий "меч Колесова" — продовгуватий інструмент із загостреним кінцем, що встромляють у землю, аби зробити лунку й потім туди покласти сіянець.

Для ручної посадки дерев фахівці використовують так званий «меч Колесова». Миколаївщина, листопад 2024 року. Суспільне Миколаїв

До висаджування сосни кримської у Щербанівському лісництві долучився військовослужбовець Віталій Савчин. Разом з ним ліс висаджують і його побратими, які у відпустці або на реабілітації.

"Є багато наших земляків, які загинули, пропали безвісти, тому в пам'ять ми хочемо створити невеличку ділянку лісу. З перспективою, що лісництво буде створювати цілий масив", — говорить Віталій Савчин.

«Ліс — довготривалий процес, він буде існувати сотні років. Практично це і як екологічна сторона, і як пам’ять про наших земляків і товаришів». Віталій Савчин

Саджатиме дерева ще один військовослужбовець — Олександр. Він служить у 56-й окремій мотопіхотній бригаді. Досвіду з висадки ялин чоловік не має.

"Треба допомагати лісництву трошки, якось так, і хай буде там як пам'ять. Хай буде пам’ять, що це на честь воїнів наших, за моїх хлопчиків посадимо ці дерева", — додає Олександр.

Команда людей, які висаджували дерева. Миколаївщина, листопад 2024 року . Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Цьогоріч працівники "Південного лісового офісу" заготували 127 тонн дубів, які поступово висаджують на території області, говорить директора філії Олександр Грицай.

Читати ще

Читати ще

У Миколаєві після комплексного ремонту відкрили реабілітаційне відділення клінічної лікарні

Читати ще

На воді і суходолі: як інспектори рибоохорони виявляють браконьєрів на Миколаївщині

Довідковий Миколаїв