Лише одна з 200 кримінальних справ стосується втручання в бізнес — Офіс генпрокурора

У січні-березні 2024 року зареєстроване 6471 кримінальне провадження, де згадується втручання в роботу бізнесу, що становить лише 0,5% загальної кількості кримінальних проваджень.

Про це повідомив заступник генерального прокурора Дмитро Вербицький під час зустрічі з Радою бізнес-омбудсмена та провідними бізнес-асоціаціями, передає кореспондент Укрінформу.

«Ми провели аналіз стану досудового розслідування за січень-березень у максимально можливій кількості проваджень, в яких прямо чи опосередковано надається правова оцінка діяльності суб'єктів господарювання. Тобто ми дослідили ті провадження, де є згадування про втручання в роботу бізнесу. З понад 1 422 000 кримінальних проваджень, які здійснювали органи досудового розслідування, лише 6471 кримінальне провадження цієї категорії. Що становить 0,5% загальної кількості кримінальних проваджень», — повідомив Вербицкий.

За даними аудиту, в розрізі органів досудового розслідування найбільша частка кримінальних проваджень здійснюється Нацполіцією — 4109, або 64%. За словами заступника генпрокурора, більшість справ стосуються порушень під час тендерних закупівель. БЕБ ініціювало 1757 кримінальних проваджень, або 27%, ДБР — 5%, СБУ — лише 4%.

Крім того, аудит засвідчив, що за перших три місяці року кількість здійснених тимчасових доступів до документів підприємств зменшилося на 42%, обшуків — на 46%, а поданих прокурорами та слідчими клопотань про арешт майна — на 56%.

«Варто зауважити, що кількість клопотань про проведення обшуків у суб'єктів господарювання по відношенню до їх загальної кількості є незначною і становить лише 5%. Так, протягом січня-березня до суду було подано 4629 клопотань про проведення обшуку, з яких лише 231 стосується суб'єктів господарювання», — зазначив Вербицький.

В Офісі генпрокурора підкреслили, що результати аудиту спростовують поширені в публічному просторі тези про те, що до бізнесу, як до фігуранта слідчих дій, застосовують такі крайні запобіжні заходи, як арешт майна або тримання під вартою.

Наразі Офіс генпрокурора спільно з Радою з питань підтримки підприємництва та Міністерством цифрової трансформації працюють над розробкою дашборду, на якому буде висвітлена діяльність правоохоронних органів з розслідування кримінальних проваджень, пов'язаних із підприємницькою діяльністю.

Джерело

Довідковий Миколаїв