За інформацією: Суспільне.
У Миколаєві відбувся музичний творчий вечір "Квартирник ТУТ". Захід влаштували у форматі "відкритого мікрофона", де молодь мала змогу представити музичні твори та поділитися авторськими доробками з іншими. Акцент зробили на популяризації української музики: лунали пісні Скрябіна, гуртів "Океан Ельзи", "Один в каное", "Антитіла" тощо.
Подія мала й благодійний характер: вдалося зібрати понад п'ять тисяч гривень на ліки, що передадуть для морпіхів 36-ї бригади.
Журналісти Суспільного побували на події 2 листопада. Про квартирник розповіла співорганізаторка від громадської організації "ТУТ" Олена Соловйова.
"Об’єднати молодь, відкрити й підтримати їхній творчий потенціал", — власне так прокоментувала одну з цілей квартирника організаторка. Вона додає, що для молоді подібні вечори — це можливість познайомитися, обмінятися ідеями та надихнутися один одним у неформальній атмосфері.
"Ми хочемо в першу чергу познайомити молодь одне з одним. Показувати, що можна створювати такі вечори, робити щось разом. У такі часи не вистачає згуртованості, приємних вечорів, разом з проактивною спільнотою", — додає Олена.
Дівчата слухають пісні гурту «Штаб волонтерів» Максим Місайлов/Суспільне Миколаїв
Імпровізована фотозона з дисків Максим Місайлов/Суспільне Миколаїв
Барабанщик гурту «Штаб волонтерів» Ігор Смірнов Максим Місайлов/Суспільне Миколаїв
Хлопець малює на плакаті Максим Місайлов/Суспільне Миколаїв
"Я обожнюю музику, не уявляю свій день без неї. Особливо люблю українські пісні. Дуже прагну, щоб більше людей їх слухали. Мені подобається, що нині популяризуються українські гурти".
Співорганізаторка заходу «Квартирник ТУТ» від ГО «ТУТ» Олена Соловйова. Миколаїв, 2 листопада 2024 року. Суспільне Миколаїв/Максим Місайлов
Аби спростити процес підготовки до виступів, організатори заздалегідь збирали заявки від музикантів та виконавців, запитуючи, хто потребує музичних інструментів.
Гітара та пюпітр на мизичному вечорі «Квартирник ТУТ». Миколаїв, 2 листопада 2024 року. Суспільне Миколаїв/Максим Місайлов
Серед приблизно 40 учасників вечора — гурт "Штаб волонтерів" з Південного Одеської області, що виник як частина волонтерської ініціативи. Їхній менеджер і за сумісництвом гітарист Ілля Юрченко розповідає, у травні 2022 року в місті почали організовувати вечори українських пісень: долучалися вокалісти, гітаристи, ударники. Музика, як частина культурної ідентифікації, допомогла об'єднати людей під час війни.
Учасники заходу «Квартирник ТУТ» у Миколаєві. 2 листопада 2024 року. Суспільне Миколаїв/Максим Місайлов
Також музика стала частиною особистої історії Іллі:
"В 11 років мій двоюрідний брат, який зник безвісти піч час війни, на жаль, на Покровському напрямку, підсадив мене на гітару. Дав спробувати, показав акорди. Мені 37, я все життя дуже соромився грати, але повномасштабка створила такі умови, що я був вимушений "відкрити себе світу".
Гурт «Штаб волонтерів» з Південного Одеської області виступає в Миколаєві. Учаснкии: Ігор Смірнов, Ольга Таборовська, Анна Капустян, Ілля Юрченко. «Квартирник ТУТ», 2 листопада 2024 року. Суспільне Миколаїв/Максим Місайлов
Нині гурт влаштовує благодійні заходи, організовуючи концерти у Києві, Львові, Одесі та деокупованих частинах Херсонщини. Квартирник у Миколаєві для учасників гурту "Штаб волонтерів" став дебютом.
Першу частину вечора присвятили виконанню українських пісень: "Старі фотографії", "Там, де ми є", "Без бою", "Човен", "Цінувати життя" тощо. Учасники гурту виконували пісні в авторському стилі.
Постер з написом «Воля» у приміщенні, де відбувся квартирник. Миколаїв, 2 листопада 2024 року. Суспільне Миколаїв/Максим Місайлов
Далі на імпровізовану сцену вийшли виконавці з Миколаєва та області: хтось зачитував власні вірші, хтось виконував музичні композиції. Дует музикантів з села Явкине Баштанського району — 13-річні однокласники Діма та Ася, які почали грати на гітарі у 2024 році. Для них це став перший повноцінний виступ на сцені.
"Коли ми перший раз виступали, то грали тільки приспів та куплет. А зараз будемо вже грати три повноцінних пісні на аудиторію", — ділиться думками Ася.
Дует з села Явкине Ася і Діма. Квартирник у Миколаєві, 2 листопада 2024 року. Суспільне Миколаїв/Максим Місайлов
Дівчина каже: "Музика — це частина душі. Вона з тобою завжди — і в горі, і в радості". Діма також поділився своєю любов’ю до музики: "Це як сенс життя. Я без музики нікуди". Дует планує й далі розвивати ініціативу.
Під завершення квартирника організатори влаштували розіграш з подарунками: брендовані футболки з топографічною картою Миколаєва, тематичні плакати та ексклюзивні наліпки від дизайнерки організації.
Захід організовано за підтримки Українсько-данського молодіжного дому.
Про ГО "ТУТ"
Громадська організація "ТУТ" вже понад півтора року працює для і з молоддю Миколаєва. Організація влаштовує різноманітні заходи, від кінопоказів до стажувань при міській раді, де молодь мала можливість познайомитися з роботою органів місцевого самоврядування.
Цей музичний вечір для них став експериментальним, оскільки він був першим.
"Це щось досить унікальне для нас, оскільки ще не працювали і не робили заходи в настільки творчому форматі. Ми робили фотовиставки, кінопокази, але ось таке музичне — це для нас дуже нове", — додає співорганізаторка Олена Соловйова.
Читати ще
Читати ще Кадрові зміни у владі на Миколаївщині: у Снігурівській громаді призначено заступника керівника міської адміністрації
Читати ще «Ми з вами поквитаємося»: військовий з Миколаєва розповів про ближні бої з росіянами та поранення на фронті