«Майбутнє — за безпілотниками»: боєць миколаївської бригади ТрО розповів про особливості застосування БпЛА на фронті

За інформацією: Суспільне.

Гулівер — військовослужбовець 123-ї окремої бригади тероборони, долучився до війська у 2022 році. Його підрозділ обороняв місто Вознесенськ, що на Миколаївщині, села Олександрівка та Посад-Покровське на Херсонщині. Нині чоловік керує операціями, де застосовує безпілотники.

Про бойовий шлях Гулівера та особливості застосування безпілотників на фронті розповіли у пресслужбі 123-ї бригади ТрО.

Військовослужбовець розпочав свій бойовий шлях на посаді командира взводу. Він був першим у бригаді, хто усвідомив перспективність застосування безпілотників, розповіли на сторінці бригади.

"Тепер усе, що літає в небі, долає водні перешкоди чи рухається землею — це все зона відповідальності Гулівера", — розповіли у пресслужбі.

Бойовий шлях Гулівера та його побратимів почався із завдань, пов'язаних з обороною населених пунктів Вознесенськ, Олександрівка та Посад-Покровське. Згодом вони долучилися до спільних штурмових дій з підрозділами морської піхоти у Давидовому Броді.

"З самого початку цієї війни у нас на озброєнні був лише один 300-й "матрац" (мультикоптер Matrice — ред.), яким ми здійснювали коригування артилерії в напрямку Снігурівки", — розповів Гулівер.

З ностальгією згадує свій перший запуск безпілотника.

"Ми виїхали відпрацьовувати разом із 73-м центром завдання — здійснити заходи щодо вивільнення наших морпіхів, які знаходились у населеному пункті Червоне. Тоді ми вперше запустили свого "птаха" для корегування роботи артилерії", — каже тероборонець.

"І вже тоді чітко усвідомили, що за безпілотними системами — майбутнє цієї війни".

На Посад-Покровському напрямку команда Гулівера вела контрбатарейну боротьбу.

"Тоді ми влучили в ворожий БТР 82А. Для нас це стало додатковим стимулом рухатись далі. Перший адреналін, перша перемога — це неймовірно мотивувало. Ми поверталися додому в дуже позитивному настрої, і вже готували наступні плани для чергового виїзду", — пригадує чоловік.

Їхній дрон Matrice 300 RTK неодноразово був підбитий, зазнавав ушкоджень, проте бійці щоразу лагодили його запускали знову, каже Гулівер.

"Ми його "лікували": клеїли, міняли запчастини".

Гулівер поблизу Курахового. 123 бригада ТрО

Після успішних операцій у Давидовому Броді та на Херсонському напрямку підрозділ Гулівера отримав нове завдання: проведення штурмових дій на островах дельти Дніпра.

"Моя група була серед перших, хто ступив на цю землю, зокрема на острів Білогрудий та острів Великий Потьомкін", — каже військовослужбовець.

Проте одразу після висадки бійці зрозуміли, що острови були щільно заміновані — російські військові встановили фугасні, протитанкові та протипіхотні міни. Найбільша концентрація вибухівки була на острові Білогрудий.

"На жаль, тоді 12 наших бійців отримали важкі поранення. Саме в цей період ми почали активно застосовувати безпілотні системи. Вони стали незамінними для ведення розвідки, що дозволяло нам своєчасно виявляти ворожі човни, пересування диверсійно-розвідувальних груп та ефективно коригувати вогонь мінометів", — розповів Гулівер.

Тоді бійцям вдалося захопити частини островів Білогрудий та Великий Потьомкін. Вони закріпилися на цих позиціях і утримували їх до моменту підриву Каховської ГЕС.

Пізніше Гулівер розпочав створення груп безпілотних систем.

"На той час я вже отримав нове призначення. Моїм першим кроком було відвідування всіх підпорядкованих підрозділів. Саме тоді "Мавіки" та "Мавіки" зі скидами стали нашими надійними помічниками, відкриваючи нові можливості для виконання бойових завдань та збереження життів", — сказав боєць.

Довідковий Миколаїв