Має гарну пам’ять та пише вірші. Історія 104-річного жителя Миколаєва

Петро Моторний, 22 листопада 2023 року. Фото: колаж Суспільне Миколаїв

Петро Моторний — найстарший житель Миколаєва. У свої 104 роки читає на пам’ять «Енеїду» Котляревського та розповідає усю свою біографію. Все життя чоловік працював на суднобудівному заводі.

З довгожителем поспілкувалися кореспонденти Суспільного.

Петро Моторний про своє минуле розповідає у деталях. Згадує, як з батьком у 1924 році переїхав з Черкащини на Миколаївщину.

«У Миколаївську область батько переїхав, тут давали на кожного члена родини по десятині землі. І жили ми у Новобузькому районі, зараз (2023 рік — ред.) село Вільне, Запоріжжя», — говорить чоловік.

Паспорт довгожителя Петра з Миколаївщини, 22 листопада 2023 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Під час Другої Світової війни працював у Росії, та згодом повернувся до рідного Миколаєва. На суднобудівному заводі пройшов шлях від зварювальника до начальника цеху. Має 51 рік трудового стажу.

«Якщо вас цікавить, на яких кораблях працював, був криголам «Лазар-Каганович», був другий криголам «Отто Шмід». Це я там опинився у 1943 році, поїхав звідти у 1948 році (з Росії — ред.). Приїхав сюди в Миколаїв, бо там мені запропонували розрахуватися та їхати у Ленінград. Я сказав, що поїду до Миколаєва. Тут на 61-му заводіМиколаївський суднобудівний заводпрацював мій брат», — розповідає Петро Моторний.

Фотографії, 22 листопада 2023 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

На запитання кореспондентів з приводу того, що думає про російсько-українську війну, відповідає власним віршем.

«Надменный, алчный, коварный, бездушный, злой, неблагодарный, холодный агрессор, подлец. У тебя в сердце не любовь, а ядра, пули. Твой напиток — людская кровь, но может так случится, что от этой пищи ты можешь подавиться»