Майже 24 роки ув’язнення: в Росії суд збільшив термін важкопораненому морпіху з миколаївської бригади Дмитру Євгану

За інформацією: Суспільне.

Апеляційний військовий суд у Московській області 28 серпня ухвалив рішення про збільшення терміну ув'язнення полоненому морпіху з миколаївської 36 бригади Дмитру Євгану до майже 24 років. У березні 2024 року росіяни звинуватили чоловіка у захопленні влади, замаху на вбивство, жорсткому поводженні з полоненими й навчанні терористичної діяльності. Тоді ж призначили 20 років колонії.

Про це 29 серпня повідомили у російському інформаційному виданні "Медіазона".

За версією російського слідства, у квітні 2022 року, перебуваючи на території заводу у Маріуполі, Євган нібито наніс не менш ніж дев'ять ударів штик-ножем полоненому військовому так званої "народної міліції ДНР" Віктору Лупацію.

Після здачі оборонців "Азовсталі", морпіх потрапив у російський полон. У суді, як повідомляє "Медіазона", чоловік визнав провину й попросив вибачення перед живим Лупацієм.

"Навколо смерть, навколо люди гинуть, і все через них. Я захищав свою країну від тих, хто приніс до неї горе. Я повністю визнаю вину, щиро жалію й радий, що людина вижила", — говорив у суді Дмитро Євган, передає видання.

"Потерпілий" не став подавати позов проти полоненого морпіха й заявив, що немає претензій до нього. За час слідства Дмитро Євган визнав свою провину і за іншими статтями, втім на суді відмовився від своїх слів, мотивуючи тим, що надав потрібні показання під час катувань.

"Я чинний військовослужбовець армії України, я присягав своєму народу. Я мав захищати свою країну, але не є ніяким терористом", — казав Євган у суді напередодні вироку, пише "Медіазона".

Про збільшення терміну покарання клопотав прокурор. Відповідне рішення ухвалив 28 серпня Апеляційний військовий суд у Московській області — з 20 до 23,6 року увʼязнення.

Скриншот з сайту Апеляційного військового суду в Московській області. Дані на 5 вересня 2024 року. Апеляційний військовий суд Московської області"Розглянувши 28 серпня 2024 р. кримінальну справу за апеляційною скаргою захисника — адвоката та апеляційне подання державного обвинувача, судова колегія у кримінальних справах Апеляційного військового суду змінила вирок, виключивши вказівку на ст. 64 КК РФ, призначивши Євгану Д.Є. остаточне покарання за сукупністю злочинів у вигляді позбавлення волі на строк 23 роки 6 місяців з відбуванням перших 5 років у в'язниці, а частини строку, що залишилася, у виправній колонії суворого режиму", — текст з фото.

Інформацію про збільшення терміну підтвердило видання Медійна ініціатива за права людини, посилаючись на слова дружини морпіха Валентини Євган.

Валентина повідомила, що на судове засідання чоловік доєднався за допомогою відеозв'язку з СІЗО №3 у Новочеркаську Ростовської області, а апеляційний розгляд справи відбувся швидко. Мотивувальна частина станом на 29 серпня не була оголошена.

"Після її підготовки справу мають повернути до Південного окружного військового суду, а далі спрямувати рішення у СІЗО. Упродовж двох місяців засудженого можуть етапувати в одну з колоній на території РФ", — йдеться в повідомленні МІПЛ.

Морпіх з 36 бригади Дмитро Євган у полоні. Чоловік під час оборони Маріуполя втратив руку. МІПЛ

Що відомо про полоненого морпіха Дмитра Євгана, за інформацією МІПЛ

  • Дмитро Євган у 36 бригаді морської піхоти Збройних сил України.
  • Коли розпочалося повномасштабне вторгнення, підрозділ Євгана перебував на позиціях неподалік Маріуполя. Згодом їм з побратимами вдалося відступити до Маріуполя. Тоді він зателефонував Валентині і повідомив, що з ним усе гаразд, що в Маріуполі багато українських підрозділів, тож вони не самі боротимуться з росіянами.
  • Напередодні потрапляння в полон Валентина говорила з Дмитром по відеозв'язку. Жінка побачила рану, розпитувала. Чоловік повідомив, що під час виконання потрапив під обстріл РПГ: уламки травмували руку — довелося ампутувати.
  • Деякий час Дмитра утримували в Донецькій області в окупації. Через погане харчування та постійні побиття морпіх схуд, на ногах з’явилися виразки, йдеться в МІПЛ.
  • Попри два роки перебування в полоні та судовий процес, у Дмитра досі немає статусу військовополоненого. Міжнародний комітет Червоного Хреста його так і не підтвердив.

Читати ще

Читати ще «Немає смороду і тиск став кращий»: у Миколаєві подали майже 200 заявок на компенсацію через заміну водопроводу

Довідковий Миколаїв