Математика від друзів Князева: нуль помножений на два і вироку нема

Олександр Шепелев

КИЇВ. 3 жовтня. УНН. Колегія суддів Першої судової палати Касаційного кримінального суду у складі головуючого В.Маринича та суддів В.Короля і А.Макаровець під час розгляду касаційної скарги захисту сумнозвісного екс-нардепа Олександра Шепелева двічі допустилася помилок, спочатку у зарахуванні терміну екстрадиційного арешту особі, яку не було екстрадовано, а потім застосувавши до цього екстрадиційного ув’язнення так званий Закон Савченко, пише УНН

Судді зарахували до терміну відбування покарання час екстрадиційного арешту Олександра Шепелева у російському СІЗО, однак, як в самій екстрадиції рф відмовила і випустила втікача від українського правосуддя із СІЗО. У подальшому судді застосували «закон Савченко» та врахували термін у СІЗО рф як день за два.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Князєва живе та перемагає Закон у стінах Верховного Суду: на волю може вийти вбивця та агент ФСБ

Слід враховувати, що, по-перше, строк тримання особи під вартою на території запитуваної держави у зв’язку з вирішенням питання про її видачу в Україну за умови, що у видачі такої особи до України компетентними органами запитуваної держави було відмовлено, не підлягає зарахуванню до загального строку відбування покарання в порядку ст.577 КПК України. Адже існує вичерпний перелік видів попереднього ув’язнення, які підлягають зарахуванню у строк покарання у співвідношенні «один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі», до якого строк екстрадиційного арешту на території запитуваної країні не входив. Крім того, з назви ст.577 КПК України («Зарахування строку тримання виданої особи під вартою» — ред.), а також з її змісту вбачається, що її положення передбачають можливість такого зарахування виключно відносно виданої особи, тобто особи, яка була видана до України в рамках екстрадиційної процедури за запитом компетентних органів України.

Відтак, у разі екстрадиційного арешту на території іншої держави без подальшої видачи Україні правові підстави для зарахування строку такого тримання під вартою у строк покарання відсутні.

По-друге, строк екстрадиційного арешту особи на території запитуваної держави не включений до переліку видів попереднього ув’язнення, що підлягає зарахуванню з розрахунку «день за два». А екстрадиційне утримання взагалі не підпадає під визначення «попереднє ув’язнення» у значенні відповідного Закону України «Про попереднє ув’язнення».