Досягнення 30-денного режиму припинення вогню в Україні залишається метою Києва і партнерів, про направлення міжнародних військ наразі переговори не ведуться, бо неможливо передбачити, які гарантії безпеки знадобляться в майбутньому.
Про це заявив канцлер ФРН Фрідріх Мерц на пресконференції з італійською колегою Джорджею Мелоні після їх переговорів у Римі в суботу, передає кореспондент Укрінформу.
Мерц зазначив, що наразі немає жодних рішень і не ведеться обговорення щодо того, чи варто направляти війська до України з країн-членів Європейського Союзу чи з європейської частини НАТО.
За словами канцлера, всі намагаються спочатку досягти припинення вогню, «наступним кроком має бути уточнення, в рамках тривалої фази припинення вогню, форматів мирних переговорів та того, які гарантії безпеки можуть колись знадобитися Україні та бути впроваджені». Сьогодні передбачити це неможливо, додав політик.
«Отже, дискусія про війська в Україні – це дискусія, яка наразі повністю перебуває поза межами будь-якої політичної реальності. Такої дискусії немає. Зараз абсолютно немає жодної причини та потреби говорити на цю тему. Ми далекі від цього», — заявив німецький канцлер.
Він зазначив, що перш за все треба, щоб «гармати замовкли та вбивства припинилися». Також необхідно провести мирні переговори з подальшим припиненням вогню, «а це може тривати довго».
Мерц зазначив, що п’ятничні переговори у Стамбулі не виправдали очікувань, попри максимально конструктивний настрій українських переговірників. З позитиву він відзначив лише домовленість про обмін полоненими.
«Швидке та повне припинення вогню — це залишається чітким посланням для Москви… Але Росія поки що відмовляється від всеохоплюючого та безумовного припинення вогню. Сам Путін не бажав їхати до Туреччини. Його війська продовжують свої атаки сьогодні з незмінною люттю. Тому ми продовжуватимемо посилювати тиск на Росію», — сказав канцлер і додав, що наступного тижня планується запровадити 17-й пакет санкцій ЄС, спрямований, зокрема, проти «тіньового флоту» в Балтійському морі. Окрім того, Європейська комісія вже працює над подальшими пропозиціями. Особисто Мерц підтримує пропозицію ЄК, наприклад, розпочати роботу над європейськими заходами проти трубопроводів «Північний потік-2».
Читайте також: Міжнародний контингент для України: німецька експертка пояснила складність питання для Європи
Тим часом інтенсивні зусилля щодо припинення війни в Україні тривають. Німеччина, сказав її лідер, тісно координує дії з європейськими та американськими партнерами з цього питання, адже Європа не може замінити Америку.
Мерц також зазначив, що проведе переговори в Європейському Союзі протягом наступних кількох днів з метою консолідації зусиль щодо вирішення цього конфлікту, а також можливості залучення до «Коаліції охочих» інших країн, зокрема, Італії.
«Ми маємо спільний інтерес у Європейському Союзі зробити свій внесок у якнайшвидше припинення цієї війни. І Італія також може зробити і зробить свій внесок у це», — заявив Мерц.
Канцлер ФРН перебуває в суботу та неділю в Римі. Окрім двостороннього візиту в Італію він візьме участь в урочистій месі з нагоди інавгурації Папи Лео XIV та зустрінеться з низкою інших світових лідерів.
Нагадаємо, напередодні в Стамбулі відбулася зустріч української і російської делегацій. Окрім анонсу обміну полоненими 1000 на 1000 жодних результатів зустрічі не було.