«Ми готові до таких речей». Як миколаївська влада планує берегоукріплення мікрорайону Намив

Обвалений берег у мікрорайоні Намив. Фото: Федір Бондар

У мікрорайоні Намив обвалилося декілька десятків метрів берега. Причиною стало поєднання таких факторів: штучність берегової смуги, підтоплення внаслідок підриву Каховської ГЕС та штормова погода. Місцева влада станом на грудень намагається відновити берегову лінію.

Про це сьомого грудня кореспондентам Суспільного розповів перший заступник Миколаївського міського голови Віталій Луков.

Віталій Луков зазначив, що берег на Намиві постійно намагаються зміцнювати зеленими насадженнями, які пересадили вище після нещодавнього підтоплення.

"Хотів би запевнити містян, що дана ситуація передбачувана і ми готові до таких речей. У нас є відповідні запаси будівельних матеріалів — піску, щебеню для того, щоб, якби не дай Боже цей процес був швидший, ми його зупинити змогли", — сказав він.

Обвалений берег у мікрорайоні Намив. Фото: Федір Бондар

Зі слів заступника мера, у 2016-2017 роках розробили проєктну документацію на берегоукріплення 750 метрів Намиву, але вона застаріла і потребує перерахунку.

"Вона, звичайно, зараз застаріла. У 2017 році не було у міста коштів, тоді потрібно було близько 17 мільйонів гривень. Зараз все одно це все треба перерахувати та міський голова дав доручення на наступний рік спробувати залучити кошти партнерів", — каже Віталій Луков.

Перший заступник Миколаївського міського голови Віталій Луков. Фото: Федір Бондар"Звичайно, у нас найбільша надія на Данію, оскільки у них є досвід, бо ця країна практично острівна. Я думаю, що вони мають досить багато прикладів власних, і досвіду, яким могли б скористатися ми", — додає заступник міського голови.